درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 23 آذر 1398 16 ربیع‌الثانی 1441 Saturday 14 December 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.

وحدت شیعه و سنی از نگاه رهبر انقلاب (برگرفته از بیانات معظم له در مناسبتهای مختلف)

چهارشنبه, 25 بهمن 1396 10:13 تعداد بازدید 481

رهبر معظم انقلاب در بخشی از فرمایشات‌ خویش در دیدار دست‌اندرکاران کنگره شهدای استان سیستان‌وبلوچستان در تاریخ 16 بهمن 96 که امروز از پایگاه اطلاع‌رسانی  دفتر معظم‌له با تأکید بر هوشیاری در مقابل تفرقه‌افکنی دشمن فرمودند: «شهادت یک نوجوان سنّی در دفاع مقدس و یا شهادت یک مولوی اهل‌سنت به‌علت دفاع از انقلاب اسلامی به‌دست ضدانقلاب، نشان می‌دهد برادران شیعه و سنی در جمهوری اسلامی در دشوارترین میدان‌ها در کنار یکدیگر حاضرند و باید با کارهای فرهنگی و هنری این حقایق و وحدت واقعی را مجسم و نمایان کرد».

بازخوانی و مطالعه  گلچینی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره موضوع وحدت شیعه و سنی ضروری بوده و نکات آموزنده‌ای را به‌همراه دارد.

امام بزرگوار ما که منادی اتحاد بین مسلمین بود، از همه اینهایی که مدعی‌اند، ولایتش و اعتقادش و ارادتش و عشقش به ائمه(ع) بیشتر بود. او بهتر می‌فهمید ولایت را یا فلان آدم عامی که حالا به اسم ولایت کارهای خلاف می‌کند، حرف‌های بی‌ربط می‌زند در مجالس عام و خاص؟ وحدت را حفظ کنید. اگر دیدید در جامعه بین شما کسانی هستند که عکس این رفتار می‌کنند، آنها را طردشان کنید. مخالفت خودتان را به آنها ابراز و اعلام کنید. اینها ضرر می‌زنند ضربه می‌زنند، ضربه‌ای به اسلام می‌زنند، ضربه‌ای به تشیع می‌زنند، ضربه‌ای به جامعه اسلامی می‌زنند. این از جمله مسائل بسیار مهم است» (بیانات در دیدار جمعی از مداحان  و ذاکرین اهل بیت(ع)، 86.4.14)

«گاه اسلامی، برادری و اتحاد و همدلی و صمیمیت است؛ هر کسی که با این نگاه مخالفت کند و شیوه‌ی دیگری را انتخاب بکند، برخلاف سیاست نظام اسلامی رفتار کرده است ... شما نگاه کنید ببینید آن کسانی که می‌خواهند وحدت ملت ایران را به‌هم بزنند، کیها هستند؟ بدانید که اینها عوامل دشمنند؛ یا خودشان از متن دشمن دارند حرف می‌زنند، یا سرانگشت دشمنند؛ برو برگرد ندارد. آن کسی که ندای تفرقه‌ی بین شیعه و سنی را سر می‌دهد و به‌بهانه‌ی مذهب، می‌خواهد وحدت ملی را به‌هم بزند، چه شیعه باشد و چه سنی، مزدور دشمن است؛ چه بداند، چه نداند. گاهی بعضیها مزدور دشمنند و خودشان نمی‌دانند. خیلی از این مردم بیچاره‌ی بی‌خبرِ سلفی و وهّابی که به‌وسیله‌ی دلارهای نفتی تغذیه می‌شوند تا بروند در اینجا و آنجا عملهای تروریستی انجام بدهند ــ در عراق یک‌جور، در افغانستان یک‌جور، در پاکستان یک‌جور، در نقاط دیگر یک‌جور ــ نمی‌دانند که مزدور دشمنند. آن مرد شیعی هم که می‌رود به مقدسات اهل‌سنت اهانت می‌کند و دشنام می‌دهد، او هم مزدور دشمن است، ولو نداند که چه می‌کند. من عرض می‌کنم: عوامل اصلی دشمنانند. بعضی از این سرانگشتان ــ هم در بین اهل‌سنت، هم در بین شیعه ــ غافلند، نمی‌دانند و نمی‌فهمند چه‌کار می‌کنند؛ نمی‌دانند برای دشمن دارند کار می‌کنند.

چرا با این فکر غلط و شوم بین برادران مسلمان اختلاف ایجاد بشود؟ به آن شیعه‌ای هم که از روی نادانی و غفلت، یا گاهی از روی غرض ــ این را هم سراغ داریم و افرادی را هم از بین شیعیان می‌شناسیم که فقط مسئله‌شان مسئله‌ی نادانی نیست، بلکه مأموریت دارند برای اینکه ایجاد اختلاف کنند ــ به مقدسات اهل‌سنت اهانت می‌کند، عرض می‌کنم: رفتار هر دو گروه حرام شرعی است و خلاف قانونی است».(بیانات در جمع مردم استان کردستان‌ در میدان آزادی سنندج‌، 1388/02/22)

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها