درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

سه شنبه 8 بهمن 1398 2 جمادی‌الثانی 1441 Tuesday 28 January 2020

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله : اصلاح اختلافها، از تمامی نمازها و روزه‏ ها برتر است
امام جمعه درمیان : شهرستان درمیان به عنوان الگوی تقریب مذاهب معرفی شود
1394/06/30 1970

امام جمعه درمیان : شهرستان درمیان به عنوان الگوی تقریب مذاهب معرفی شود

امام جمعه شهرستان درمیان از مسئولان اجرایی این شهرستان خواست تا از ظرفیت اعیاد قربان و غدیر به منظور افزایش همدلی و برادری استفاده و این شهرستان را به عنوان الگوی تقریب مذاهب به همه معرفی کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا حسینی صبح امروز در جلسه ستاد برگزاری غدیر شهرستان درمیان ،

امام جمعه شهرستان درمیان از مسئولان اجرایی این شهرستان خواست تا از ظرفیت اعیاد قربان و غدیر به منظور افزایش همدلی و برادری استفاده و این شهرستان را به عنوان الگوی تقریب مذاهب به همه معرفی کنند.

 حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا حسینی صبح امروز در جلسه ستاد برگزاری غدیر شهرستان درمیان، حضرت علی (ع) را یکی از بزرگترین مردان تاریخ عنوان کرد و اظهار داشت: به همین واسطه روز غدیر نقطه اوجی در ایام محسوب می‌شود.

 وی همچنین با اشاره به تقارن عید قربان و هفته غدیر گفت: وجود این اعیاد در کنار هم نباید باعث دوگانگی شود بلکه پتانسیل مناسبی برای تألیف قلوب و وفاق و برادری بیشتر باشد.

 امام جمعه درمیان از تمام مسئولان اجرایی شهرستان خواست تا از ظرفیت اعیاد قربان و غدیر به منظور افزایش همدلی و برادری استفاده کرده و این شهرستان را به عنوان الگوی تقریب مذاهب به همه معرفی کنند.

 حسینی از برگزاری جشن بزرگ سادات در روستای سیدان خبر داد و بیان کرد: مسئولان با استفاده از ظرفیت مردم برنامه‌های در خور این ایام و ویژه تمام سنین را باید تدارک ببینند.

 وی نسل جدید را از مهم‌ترین اقشار جامعه که مخاطب این برنامه‌ها هستند معرفی و تصریح کرد: باید توجه ویژه‌ای در ستادهای مختلف در راستای تنوع برنامه‌های فرهنگی مختص این گروه انجام شود.

 امام جمعه درمیان با بیان اینکه در دهه امامت و ولایت یک امر شاخص باید صورت گیرد، گفت: ایجاد المان‌های زیبا، زیبا سازی معابر و تبلیغات محیطی باید به نحوی انجام گیرد که هر شخصی با ورود به شهرستان کاملا حال و هوای اعیاد را احساس کند.

حسینی بر مردمی بودن این جلسات تاکید کرد و افزود: در جامعه‌ای که مردم در بطن برنامه‌ها و مراسم‌هایی هستند و رنگ و بوی عملیاتی ندارد مراسمی به مراتب بهتر و ماندگارتر برگزار می‌شود.

 فرماندار درمیان نیز با تأکید بر حضور پر رنگ مردم در برنامه‌های اعیاد قربان تا غدیر گفت: سادات اهل سنت و تشیع باید در کنار هم و به نشان همدلی و وحدت در این برنامه‌ها حضور پیدا کنند.

 محمد بشیری‌زاده خواستار برگزاری با کیفیت برنامه‌ها شد و افزود: با توجه به اینکه بخشی از بودجه شهرداری‌ها در راستای برنامه‌های فرهنگی است از تمام شهرداری‌های شهرستان در خواست داریم در اجرای برنامه‌های هفته غدیر سهیم باشند.

 وی با تاکید بر همدلی و  همراهی مسئولان در رفع مشکلات بیان کرد: همه باید در حل مشکلات کنار هم باشند و با هم اندیشی و وحدت راه حل مناسبی  برای آن پیدا کنند.

 فرماندار درمیان ورود به مسائل حاشیه‌ای را آفت مناسبات اداری خواند و گفت: بدون شک توجه به اموری غیر از فعالیت‌های کاری مربوط به سازمان  آسیب‌های جبران ناپذیری را در پی دارد.

 وی از تمام مسئولان شهرستان خواست تا با همدلی سعی در حل و فصل مسائل در خود شهرستان داشته باشند

منبع : خبرگزاری تسنیم

 

 

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها