چاپ کردن این صفحه
آیت الله نوری همدانی : پدیده شوم تکفیر برای تفرقه در جهان اسلام ایجاد شد
1394/08/09 1936

آیت الله نوری همدانی : پدیده شوم تکفیر برای تفرقه در جهان اسلام ایجاد شد

 یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: هدف دشمنان از تشکیل گروه‌های تکفیری در جهان اسلام ایجاد دو دستگی و اختلاف بین مسلمانان بود

 آیت الله العظمی حسین نوری همدانی قبل از ظهر چهارشنبه در دیدار اعضای هیئت علمی دانشگاه نیروی انتظامی امین، امنیت را از ارکان مهم جامعه برای پیشرفت دانست و اظهار داشت: امنیت و آرامش در کشور موجب آبادانی و پیشرفت می‌شود، بنابراین فعالیت‌های نیروی انتظامی در کشور بسیار مهم است.

وی در ادامه به تبیین اهمیت مقوله امنیت و لزوم تلاش همه جانبه در حفظ این نعمت الهی پرداخت و گفت: باید از فعالیت‌های پرسنل نیروی انتظامی در جهت ایجاد امنیت در کشور تقدیرکرد.

استاد برجسته حوزه با اشاره به اینکه دشمنان برای تفرقه‌افکنی میان مسلمانان، گروه‌های تکفیری را ایجاد کرده‌اند و از آنان حمایت می‌کنند، گفت: دشمنان با ایجاد گروه‌های تکفیری در تلاش هستند تا میان مسلمانان بیش از بیش تأثیرگذار باشند و میان آنها تفرقه ایجاد کنند که لازم است دنیای اسلام علیه نقشه‌های شوم آنان بیدار باشد.

وی افزود: در حال حاضر در بحرین به نام اسلام و برای تفرقه‌افکنی میان مسلمانان گروه‌های تکفیری به وجود آمده است و مردم مظلوم را به خاک و خون می‌کشند.

آیت‌الله نوری‌همدانی تصریح کرد: انسان موجودی اجتماعی است و بنا به گفته پیامبر اکرم(ص) هر مسلمانی که به اجتماع توجه نداشته باشد مسلمان نیست.

تأکید اسلام بر فراگیری علم

وی افزود: تمام تحقیقات و پیشرفت‌های جهان بر اساس علم است و اسلام بر فراگیری علم بر هر زن و مردی تأکید ویژه داشته است و سعادت هر انسانی را در فراگیری علم می‌داند.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه نظام آفرینش نظام کاملی است، گفت: خداوند برای همه موجوادت جهان آفرینش برنامه‌ای دارد و همه موجوادت در حال فعالیت منظم در جهان هستی هستند.

وی با اشاره به برخی سخنان دشمنان اسلام درباره جمهوری اسلامی گفت: نظام اسلامی همیشه و تا آخر در کنار مظلومان و مستضعفان جهان خواهد بود و هم اکنون نیز بر اساس دستورات اسلام و سخنان ائمه اطهار(ع) در جامعه فعالیت می‌کند.

آیت‌الله نوری‌همدانی در پایان با اشاره به اینکه انقلاب ایران سبب بیداری جهان اسلام شد، گفت: انقلاب ایران زمینه‌ساز ظهور امام عصر(عج) است، بنابراین برای آماده‌سازی جهان برای ظهور آن حضرت فعالیت می‌کنیم