درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

پنجشنبه 3 بهمن 1398 27 جمادی‌الاول 1441 Thursday 23 January 2020

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله : اصلاح اختلافها، از تمامی نمازها و روزه‏ ها برتر است
آیت الله نوری همدانی : پدیده شوم تکفیر برای تفرقه در جهان اسلام ایجاد شد
1394/08/09 1998

آیت الله نوری همدانی : پدیده شوم تکفیر برای تفرقه در جهان اسلام ایجاد شد

 یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: هدف دشمنان از تشکیل گروه‌های تکفیری در جهان اسلام ایجاد دو دستگی و اختلاف بین مسلمانان بود

 آیت الله العظمی حسین نوری همدانی قبل از ظهر چهارشنبه در دیدار اعضای هیئت علمی دانشگاه نیروی انتظامی امین، امنیت را از ارکان مهم جامعه برای پیشرفت دانست و اظهار داشت: امنیت و آرامش در کشور موجب آبادانی و پیشرفت می‌شود، بنابراین فعالیت‌های نیروی انتظامی در کشور بسیار مهم است.

وی در ادامه به تبیین اهمیت مقوله امنیت و لزوم تلاش همه جانبه در حفظ این نعمت الهی پرداخت و گفت: باید از فعالیت‌های پرسنل نیروی انتظامی در جهت ایجاد امنیت در کشور تقدیرکرد.

استاد برجسته حوزه با اشاره به اینکه دشمنان برای تفرقه‌افکنی میان مسلمانان، گروه‌های تکفیری را ایجاد کرده‌اند و از آنان حمایت می‌کنند، گفت: دشمنان با ایجاد گروه‌های تکفیری در تلاش هستند تا میان مسلمانان بیش از بیش تأثیرگذار باشند و میان آنها تفرقه ایجاد کنند که لازم است دنیای اسلام علیه نقشه‌های شوم آنان بیدار باشد.

وی افزود: در حال حاضر در بحرین به نام اسلام و برای تفرقه‌افکنی میان مسلمانان گروه‌های تکفیری به وجود آمده است و مردم مظلوم را به خاک و خون می‌کشند.

آیت‌الله نوری‌همدانی تصریح کرد: انسان موجودی اجتماعی است و بنا به گفته پیامبر اکرم(ص) هر مسلمانی که به اجتماع توجه نداشته باشد مسلمان نیست.

تأکید اسلام بر فراگیری علم

وی افزود: تمام تحقیقات و پیشرفت‌های جهان بر اساس علم است و اسلام بر فراگیری علم بر هر زن و مردی تأکید ویژه داشته است و سعادت هر انسانی را در فراگیری علم می‌داند.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه نظام آفرینش نظام کاملی است، گفت: خداوند برای همه موجوادت جهان آفرینش برنامه‌ای دارد و همه موجوادت در حال فعالیت منظم در جهان هستی هستند.

وی با اشاره به برخی سخنان دشمنان اسلام درباره جمهوری اسلامی گفت: نظام اسلامی همیشه و تا آخر در کنار مظلومان و مستضعفان جهان خواهد بود و هم اکنون نیز بر اساس دستورات اسلام و سخنان ائمه اطهار(ع) در جامعه فعالیت می‌کند.

آیت‌الله نوری‌همدانی در پایان با اشاره به اینکه انقلاب ایران سبب بیداری جهان اسلام شد، گفت: انقلاب ایران زمینه‌ساز ظهور امام عصر(عج) است، بنابراین برای آماده‌سازی جهان برای ظهور آن حضرت فعالیت می‌کنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها