درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

پنجشنبه 3 بهمن 1398 27 جمادی‌الاول 1441 Thursday 23 January 2020

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله : اصلاح اختلافها، از تمامی نمازها و روزه‏ ها برتر است
دانش‌آموزان شیعه و سنی در جشنواره وحدت و دوستی شرکت کردند
1394/10/19 2045

دانش‌آموزان شیعه و سنی در جشنواره وحدت و دوستی شرکت کردند

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: ۱۲۰ دانش‌آموز شیعه و سنی در جشنواره وحدت و دوستی در سیستان و بلوچستان شرکت کردند.

 

علیرضا نخعی در حاشیه بازدید از جشنواره وحدت و دوستی اظهار داشت:  این جشنواره که با همکاری موسسه کودک و صلح پایدار اجرا می‌شود در 6 کارگاه نقاشی و طراحی،کُلاژ، نمایش، موسیقی، ماسک‌سازی و ماکت سازی با شرکت 120 دانش آموز شیعه و سنی برگزار شده است .

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان تصریح کرد: هدف از برگزاری این جشنواره که کودکان در آن با زبان هنر و فرهنگ سخن می‌گویند، ترویج دوستی و همزیستی مسالمت‌آمیز میان مذاهب اسلامی ، ضرورت تعامل بین کودکان و نوجوانان مذاهب ، معرفی ایران بعنوان یک کشور صلح طلب و گسترش مناسبت‌های فرهنگی بین مذاهب است.

وی گفت: مهم ترین رسالت فرهنگیان به عنوان متولیان مدارس و خدمتگزاران جامعه، حفاظت از قلب دانش‌آموزان بوده و بزرگترین سرمایه انسان، مهربانی و گذشت است.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان افزود: ما صاحب مکتبی هستیم که اولویت آموزه های آن گذشت، مودت، مهربانی و دوستی بوده و پیامبر (ص) مظهر خوبی ها و مکارم اخلاق است.

وی افزود : تمام فرمایشات و سیره حضرت محمد(ص) بر رعایت انصاف و حقوق دیگران، گذشت و مهربانی بوده و این رسالت در آموزش و پرورش با تمام وجود احساس می شود و یکی از مهم‌ترین درسها این است که دلهای کودکان از مودت، گذشت و احترام به دیگران پر شود.

نخعی تصریح کرد: در سیستان و بلوچستان  2 مذهب شیعه و سنی با هم درآمیخته‌اند و سالهای زیادی است که در کنار هم در نهایت صلح و صفا زندگی می‌کنند که جای افتخار دارد.

وی تاکید کرد :دانش‌آموزان استان می‌دانند که انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب بر احترام گذاشتن به دیگران تاکید زیادی دارند و اختلاف افکنی را گناه می‌دانند و از دستورهای بزرگان دین پیروی می‌کنند.

منبع : خبرگزاری تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها