چاپ کردن این صفحه
امام جمعه اهل سنت بندرعباس : شهادت سردار سلیمانی عمق وحدت را در جامعه اسلامی تقویت کرد
1398/10/21 33

امام جمعه اهل سنت بندرعباس : شهادت سردار سلیمانی عمق وحدت را در جامعه اسلامی تقویت کرد

شیخ عبدالباعث قتالی امام جمعه اهل سنت بندرعباس با بیان این که سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فردی معتقد به وحدت اسلامی بود و برای وحدت اسلامی تلاش می‌کرد، خاطرنشان کرد: این فرمانده دلاور با علمای اهل‌سنت بهترین روابط را داشت و سعی در ارتقای جایگاه علما اعم از شیعه و سنی در سطح جامعه را داشت.

سید عبدالباعث قتالی  یکی از ویژگی‌های شهادت سربلندانه شهید حاج قاسم سلیمانی، وحدت و انسجام عمیقی است که در جامعه اسلامی بوجود آمده است.

وی بیان کرد: وحدت اسلامی از اصول اساسی اسلام است و اکنون که شاهد شهادت یکی از سرداران بزرگ اسلام هستیم، این وحدت اکنون بیش از هر زمان دیگری خود را نشان داده است.

امام جمعه اهل سنت بندرعباس با بیان این که سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فردی معتقد به وحدت اسلامی بود و برای وحدت اسلامی تلاش می‌کرد، خاطرنشان کرد: این فرمانده دلاور با علمای اهل‌سنت بهترین روابط را داشت و سعی در ارتقای جایگاه علما اعم از شیعه و سنی در سطح جامعه را داشت.

شیخ قتالی ادامه داد: بعد از شنیده شدن خبر شهادت این سردار بزرگوار عموم مردم اعم از شیعه و سنی نگران و متأثر شدند و بدنبال آن شیعه و سنی یک صدا با سردار سلیمانی وداع کردند.

وی تصریح کرد: نباید فراموش کرد که همه ما از هر گروه، جناح، قومیت، تفکر و مذهب در یک خانه به نام ایران زندگی می‌کنیم و حفظ ایران، حفظ کیان و موجودیت همه ما است و همه ما دارای سرنوشت مشترکی هستیم و لذا در لحظات سختی و توطئه دشمنان باید در کنار هم باشیم.

این روحانی برجسته اهل‌سنت جنوب گفت: سردار سلیمانی با رویکرد خود، الگویی برای وحدت اسلامی بود و وداع با این سردار بزرگ، وداع با یکی از سربازان فداکار وطن است که به حق شاهد شکوه عظیمی در وداع با این شخصیت عزیز بودیم.

منبع : فارس