درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

پنجشنبه 3 بهمن 1398 27 جمادی‌الاول 1441 Thursday 23 January 2020

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله : اصلاح اختلافها، از تمامی نمازها و روزه‏ ها برتر است
امام جمعه اهل سنت بندرعباس : شهادت سردار سلیمانی عمق وحدت را در جامعه اسلامی تقویت کرد
1398/10/21 32

امام جمعه اهل سنت بندرعباس : شهادت سردار سلیمانی عمق وحدت را در جامعه اسلامی تقویت کرد

شیخ عبدالباعث قتالی امام جمعه اهل سنت بندرعباس با بیان این که سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فردی معتقد به وحدت اسلامی بود و برای وحدت اسلامی تلاش می‌کرد، خاطرنشان کرد: این فرمانده دلاور با علمای اهل‌سنت بهترین روابط را داشت و سعی در ارتقای جایگاه علما اعم از شیعه و سنی در سطح جامعه را داشت.

سید عبدالباعث قتالی  یکی از ویژگی‌های شهادت سربلندانه شهید حاج قاسم سلیمانی، وحدت و انسجام عمیقی است که در جامعه اسلامی بوجود آمده است.

وی بیان کرد: وحدت اسلامی از اصول اساسی اسلام است و اکنون که شاهد شهادت یکی از سرداران بزرگ اسلام هستیم، این وحدت اکنون بیش از هر زمان دیگری خود را نشان داده است.

امام جمعه اهل سنت بندرعباس با بیان این که سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فردی معتقد به وحدت اسلامی بود و برای وحدت اسلامی تلاش می‌کرد، خاطرنشان کرد: این فرمانده دلاور با علمای اهل‌سنت بهترین روابط را داشت و سعی در ارتقای جایگاه علما اعم از شیعه و سنی در سطح جامعه را داشت.

شیخ قتالی ادامه داد: بعد از شنیده شدن خبر شهادت این سردار بزرگوار عموم مردم اعم از شیعه و سنی نگران و متأثر شدند و بدنبال آن شیعه و سنی یک صدا با سردار سلیمانی وداع کردند.

وی تصریح کرد: نباید فراموش کرد که همه ما از هر گروه، جناح، قومیت، تفکر و مذهب در یک خانه به نام ایران زندگی می‌کنیم و حفظ ایران، حفظ کیان و موجودیت همه ما است و همه ما دارای سرنوشت مشترکی هستیم و لذا در لحظات سختی و توطئه دشمنان باید در کنار هم باشیم.

این روحانی برجسته اهل‌سنت جنوب گفت: سردار سلیمانی با رویکرد خود، الگویی برای وحدت اسلامی بود و وداع با این سردار بزرگ، وداع با یکی از سربازان فداکار وطن است که به حق شاهد شکوه عظیمی در وداع با این شخصیت عزیز بودیم.

منبع : فارس

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها