درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

پنجشنبه 3 بهمن 1398 27 جمادی‌الاول 1441 Thursday 23 January 2020

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله : اصلاح اختلافها، از تمامی نمازها و روزه‏ ها برتر است
حاج قاسم معتقد بود از حوزه اختلاف شیعه و سنی عبور کرده‌ایم
1398/10/21 45

حاج قاسم معتقد بود از حوزه اختلاف شیعه و سنی عبور کرده‌ایم

دبیر شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی کشور: وقتی دو ملت ایران و عراق داشتند به هم نزدیک می‌شدند دشمن تلاش کرد بین آنان تفرقه بیندازد اما خون شهدای مقاومت این دو ملت را بار دیگر به هم نزدیک کرد.

حجت‌الاسلام کاظم لطفیان در گردهمایی علما و روحانیون اهل سنت شمال کشور یادمان سپهبد شهید قاسم سلیمانی ضمن گرامیداشت شهدای مقاومت اظهارداشت: امروز خداوند انوار شهدا را در برابر ما قرار داد و ما را تاریکی‌ها رهایی بخشید.

وی گفت: حاج قاسم معتقد بود ما از حوزه اختلاف شیعه و سنی عبور کردیم و گردنه سخت اختلافات به پایان رسیده است. او با چشمان تیزبین خود که همه اتفاقات را رصد می‌کرد می‌گوید که ما آرام آرام وارد مرحله تمدن سازی می‌شویم.

دبیر شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی کشور با اشاره به وظیفه علمای شیعه و سنی بیان داشت: حال که از این گردنه سخت عبور کرده‌ایم نباید اجازه دهیم عده‌ای اتحاد امت اسلامی را مخدوش کنند.

وی گفت: امت اسلامی نباید اجازه دهند حال که از این گردنه های سخت عبور کرده و به مرحله تمدن سازی رسیدیم کسانی این وحدت را از بین ببرند.

لطفیان ادامه داد: امام خمینی (ره) مکتبی را بنیان نهاد که وحشت و هراس را در دل مستکبران انداخت. حاج قاسم سلیمانی مصداق این آیه است که خداوند نویدش را به نبی مکرم اسلام داده بود. امروز رسالت و وظیفه علما این است که در عرصه تربیت نیرو برای تبیعت و پیروی از مکتب پیامبر اکرم (ص) بیش از گذشته تلاش کنند.

وی تصریح کرد: مهم‌ترین اقدام سردار سلیمانی این بود که جلوی جنگ داخلی و خون‌ریزی که توسط گروه های تکفیری و افراطی در کشورهای اسلامی می‌شد را گرفت.

دبیر شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی کشور با بیان اینکه سردار شهید سلیمانی در دو جبهه همزمان با دشمنان می‌جنگید، خاطرنشان کرد: حاج قاسم سرداری بود که در یک میدان با آمریکا و مستکبران می‌جنگید و در میدان دیگر با کسانی که ادعای مسلمانی داشتند اما خون ملت‌های مسلمان را روی زمین می‌ریختند، مبارزه می‌کرد.

وی گفت: کار جبهه مقاومت برای خشکاندن جبهه تکفیر مهم‌تر از مقابله با آمریکا بود. امروز ما نیز باید در دو میدان مبارزه کنیم هم جهانخواران و تمدن پوشالی غرب را به چالش بکشیم و هم با خشک مغزانی که به نام اسلام و قرآن و رسول الله (ص) خون از پیکر اسلامی بر زمین می‌ریزند، مقابله کنیم.

وی اظهارداشت: در گام بعدی وظیفه عالمان فرزانگان و فرهیختگان حوزه‌های علمیه است تا عرصه فکری امت اسلامی را که دچار شبهاتی است پاک کنند. بعد از خون‌هایی که در مسیر جبهه مقاومت ریخته می‌شود وظیفه ماست که با بیان و قلم به صحنه بیاییم و ذهن و اندیشه جوانان را از شبهه‌های استعمار پیر پاک کنیم.

دبیر شورای‌ برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی کشور خاطرنشان کرد: امروز باید با شهید سلیمانی پیمان ببندیم که اگر خون شما زمین را تطهیر کرد ما نیز باید آلودگی‌های فکری و ذهنی را از اندیشه‌های جوانان ایران و همه سرزمین‌های اسلامی بزداییم.

وی تأکید کرد: آنچه در این عرصه باید برای جوانان تبیین شود این است که شهید سلیمانی با الهام از مکتب تربیتی اسلام و امام خمینی (ره) به همه ثبات قدم در دفاع از ارزش‌ها را آموخت در حالیکه برخی در این مقام دچار تزلزل قدم می‌شوند.

لطفیان موضوع مهم دیگر را انس با خدا عنوان کرد و گفت: انس با خداوند متعال از گمگشته‌های بشریت امروز است؛ سردار سلیمانی به ما آموخت انس با خدا هیچگاه نباید از صحنه زندگی ما محو شود. اطاعت از خدا و رسولش، محور مشترک همه فعالیت‌های علما و فرزانگان شیعه و سنی است و نباید بگذاریم مسیر اطاعت از خدا دچار سستی شود.

وی با اشاره به توطئه‌های دشمنان برای ایجاد تفرقه در ملت‌های مسلمان بیان داشت: وقتی دو ملت ایران و عراق داشتند به هم نزدیک می‌شدند دشمن تلاش کرد بین آنان تفرقه بیندازد اما خون شهدای مقاومت این دو ملت را بار دیگر به هم نزدیک کرد.

دبیر شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی کشور خاطرنشان کرد: امروز بزرگترین پایگاه آمریکایی ها در عراق وجود دارد با بیش از 30 هزار جنایتکار و جاسوس، تفرقه بین امت اسلامی را دنبال می کنند، امروز ما این جاسوس‌خانه را مورد هدف قرار دادیم که سبب افتخار است.

وی گفت: امروز شیعه و سنی در جمهوری اسلامی دنبال اسلام مبارز و انقلابی است که هم اسرائیل را نابود وهم مستکبران را تحقیر می کند. مدل موفق انقلاب اسلامی باید برای مردم تبیین شود. این رسالت بزرگ بر عهده علما و روحانیون است. ما مکتب شهادت داریم و ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد. اگر ملتی شهادت را پذیرفته شده باشد از اسارت شرق و غرب رهایی خواهد یافت.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها