درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

پنجشنبه 3 بهمن 1398 27 جمادی‌الاول 1441 Thursday 23 January 2020

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله : اصلاح اختلافها، از تمامی نمازها و روزه‏ ها برتر است
صحبت‌های دوپهلوی دشمنان در مورد جایگاه اهل سنت برای ایجاد نفاق در کشور است
1398/10/09 30

صحبت‌های دوپهلوی دشمنان در مورد جایگاه اهل سنت برای ایجاد نفاق در کشور است

حجت الاسلام حسن منتظری مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: دشمنان از یک سو جامعه اهل سنت که در دستگاه‌های مختلف فعالیت دارند را وابسته نظام می‌خوانند و برخی نسبت‌ها را به آنها می‌دهند و از سویی این موضوع که اهل سنت جایگاهی در نظام و در بدنه مدیریتی کلان کشور ندارد را دست‌آویزی برای ایجاد تفرقه قرار داده‌اند.

حجت‌الاسلام حسن منتظری در دیدار با امام جمعه سنندج اظهار کرد: امروز دشمنان با تمام توان دنبال ایجاد تفرقه هستند و برای دستیابی به این هدف عوام‌فریبی می‌کنند.

مدیرمرکز بزرگ اسلامی غرب کشور افزود: در بحث روشنگری و آگاه‌سازی جامعه آنگونه که باید عمل نشده و به نظر می‌رسد نیاز به تلاش هرچه بیشتر جامعه روحانیون به عنوان منادیان فکری جامعه است.

منتظری توجه به مباحث روز، مطالعه کافی، دسته‌بندی مطالب و کوتاه و مفیدبودن در خطبه‌ها را مورد تاکید قرار داد و گفت: نماز جمعه قرارگاه ایمان و قلب وحدت جامعه بوده و برگزاری هرچه باشکوه آن موجب ناامیدی و یاس دشمنان می‌شود.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور تصریح کرد: امام جمعه به عنوان پدر معنوی جامعه باید موانع عدم حضور مردم در نماز جمعه را شناسایی و پیگیری کرده و برای رفع آن نسخه بپیچد.

منتظری افزود: امروز جامعه ما نیاز به وحدت‌آفرینی دارد علمای دینی و تریبون‌داران باید در این راستا از تمام توان و ظرفیت خود استفاده کنند.

وی اذعان داشت: دشمنان از یک سو جامعه اهل سنت که در بدنه نظام و در دستگاه‌های مختلف فعالیت دارند را وابسته نظام می‌خوانند و برخی نسبت‌های غلط را به آنها می‌دهند و از سوی دیگر روی این موضوع که اهل سنت جایگاهی در نظام و در بدنه مدیریتی کلان کشور ندارد دست‌آویزی برای ایجاد تفرقه قرار داده‌اند.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور اضافه کرد: امروز هجمه‌های فکری و فرهنگی دشمنان آنقدر نرم است که اگر در مورد آن روشنگری‌های لازم صورت نگیرد موجب ایجاد شبهه در جامعه می‌شود.

منتظری با تاکید بر اینکه امامان جمعه و جماعت باید با بیان مطالب روز، اطلاع و آگاهی بالا و پاسخ بودن به مسائل مخاطبین زمینه رونق هرچه بیشتر نمازهای جمعه و مساجد را فراهم سازند، اضافه کرد: مبلغ دینی ما باید به مسلح به علم روز باشد تا بتواند پاسخگوی نیاز مخاطبان باشند.

وی اظهار کرد: ناطق بودن مبلغین و ماموستایان دینی و تخصص و توانایی در حوزه های دینی، سیاسی و در مجموع بخش‌های مختلف موجب می‌شود که مساجد رونق داشته باشد.

منبع : فارس

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها