درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

پنجشنبه 3 بهمن 1398 27 جمادی‌الاول 1441 Thursday 23 January 2020

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله : اصلاح اختلافها، از تمامی نمازها و روزه‏ ها برتر است
محمدی‌گلپایگانی: وحدت مسلمین از صدر اسلام مورد حمله دشمنان بود و امروز به اوج رسیده است
1398/10/07 31

محمدی‌گلپایگانی: وحدت مسلمین از صدر اسلام مورد حمله دشمنان بود و امروز به اوج رسیده است

رئیس دفتر مقام معظم رهبری  در مراسم تکریم و معارفه دبیر کل قدیم و جدید مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی وحدت را راه‌حل اوضاع نابسامان جهان اسلام دانست و گفت: وحدت مسلمانان از صدر اسلام مورد حمله دشمنان بود و امروز به اوج خود رسیده است.

 آیین تکریم آیت الله اراکی دبیر سابق مجمع تقریب مذاهب اسلامی و معارفه حجت‌الاسلام شهریاری دبیر فعلی این مجمع با حضور حجت الاسلام محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری در سالن بصیرت مجموعه دانشجویی ۱۳ آبان  برگزار شد.

در این مراسم حجت‌الاسلام گلپایگانی راه‌اندازی مجمع تقریب مذاهب اسلامی را اتفاقی با برکت و شمرد و گفت: این مجمع سال ۶۹ به ابتکار رهبر معظم انقلاب تشکیل شد زیرا رهبری از این ناحیه احساس خطر می‌کردند و در واقع مجمع تقریب مذاهب اسلامی منشاء خدمات بسیار بزرگی شد.

وی وحدت مسلمانان را تنها راه حل وضعیت نابسامان امروز دانست و گفت: اگر اتحاد بین امت اسلام برقرار شود اوضاع نابسامان مسلمانان وجود نخواهد داشت.

محمدی گلپایگانی با تقدیر از زحمات مسئولان پیشین مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: آشنایی من با آیت‌الله تسخیری بیش از ۵۰ سال است هنگامی که در قم تحصیل می‌کردیم. همچنین آیت‌الله اراکی انسان بزرگ و شایسته بودند و منشأ خدمات زیادی در این مجمع بودند. مطمئنم در زمان تصدی آقای شهریاری مجمع تقریب بهتر از گذشته خواهد شد.

مسئول دفتر مقام معظم رهبری وحدت را موضوعی برشمرد که همواره در تاریخ مورد هجمه دشمنان بوده و در این خصوص اظهار داشت: از صدر اسلام تاکنون وحدت مسلمانان مورد هجمه دشمنان اسلام قرار می‌گرفت و آنها همواره تلاش می‌کردند با ایجاد تفرقه بین مسلمانان بر آنها حکومت کنند و جنگ‌های خانمان‌سوزی در این زمینه راه انداختند.

وی با اشاره به فعالیت‌های سید جمال‌الدین اسد‌آبادی در حوزه وحدت امت اسلام گفت: ایشان فعالیت‌های مختلفی برای وحدت شیعه و سنی انجام دادند و بعد از فوت آیت‌الله بروجردی کارهای مهمی برای وحدت مسلمانان پی‌ریزی کرد متأسفانه ما گذشتگان خود را نمی‌شناسیم. آیت‌الله بروجردی سال‌ها شاگرد آخوند خراسانی بودند و وقتی به قم آمدند حوزه علمیه را احیا کردند.

محمدی گلپایگانی ضربه دشمنان به وحدت مسلمانان در شرایط امروز را در تاریخ بی سابقه دانست و گفت: متأسفانه حملات دشمنان اسلام به وحدت مسلمانان بی‌سابقه است و به لطف خدا ما منادیان وحدت هستیم و در چشم ما همه مسلمانان یکی هستند. مسلمان خونش و مالش مورد احترام است، چه شیعه و چه سنی و کسی که به دنبال تفرقه مسلمانان باشد و موجب اختلاف شود شیطان است. در شرایط کنونی نیازمند وحدت هستیم و این موضوع برای همه جهان اسلام باید مهم باشد.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با انتقاد از سیاست‌های عربستان سعودی مبنی بر ایجاد تفرقه در بین امت اسلام گفت: چرا باید پول مردم مسلمان حجاز صرف فتنه شود. کسانی که در خون فلسطینی‌ها شریک هستند اموال مسلمانان را غارت می‌کنند و اگر بخواهیم به عزت از دست‌رفته مسلمانان برگردیم راهی جز برادری و وحدت نداریم.

وی با تقدیر از رهبر معظم انقلاب مبنی بر توجه به وحدت مسلمانان گفت: مقام معظم رهبری محکم و استوار در برابر هجمه‌های دشمنان به وحدت ایستاده و ایشان چشمان بیدار امت اسلامی هستند و حوادث و وقایع را به خوبی پیش‌بینی می‌کنند. ما روحانیون هم وظیفه داریم در جهت وحدت کوشش کنیم و اجازه ندهیم میدانی برای افراد تفرقه افکن وجود داشته باشد.

در ادامه متن حکم معارفه حجت‌الاسلام شهریاری به عنوان دبیر جدید مجمع تقریب مذاهب اسلامی توسط حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی قرائت شد.

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها