درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

پنجشنبه 3 بهمن 1398 27 جمادی‌الاول 1441 Thursday 23 January 2020

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله : اصلاح اختلافها، از تمامی نمازها و روزه‏ ها برتر است
اراکی : تشکیل اتحادیه فعالان رسانه‌ای جهان نقش بسزایی در انتقال پیام حق به بشریت دارد
1398/08/24 83

اراکی : تشکیل اتحادیه فعالان رسانه‌ای جهان نقش بسزایی در انتقال پیام حق به بشریت دارد

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بر لزوم شکل‌گیری اتحادیه فعالان اقتصادی جهان اسلام تاکید کرد و گفت: ایجاد این اتحادیه در انتقال پیام حق به بشریت نقش مهمی دارد.

آیت‌الله محسن اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی امروز در نشست فعالان رسانه‌ای جهان اسلام طی سخنانی ضمن تبریک ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع)، گفت: از منابع دینی اینطور استنباط می‌شود که عمده جنگ‌های میان جبهه حق و باطل روی مسئله رسانه متمرکز بوده است.

وی افزود: ماموریت رسولان (ع)‌ ماموریت بیان و ابلاغ بوده است، مشکل جامعه این بوده که سخن حق به گوش انسان‌ها نمی‌رسیده است که اگر می‌رسید آنان به حق می‌گرویدند.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی خاطر نشان کرد: عمده نقش و ابزارهای دستگاه‌های طاغوتی در طول تاریخ منع از رسیدن معارف و حقایق عالم به مردم بوده است. ماموریت رسانه‌ها امروز به صرف گفتن تمام نمی‌شود بلکه باید رساننده باشد. یعنی حق را به قلب شنونده برسانند. باید حق را آشکار جلوه دهند تا به جان مردم بنشیند.

آیت‌الله اراکی گفت: اینکه می‌گوییم مکتب انبیاء با مشکل منع رساندن پیام به مردم مواجه بوده نشان از اهمیت این موضوع در طول تاریخ است. امروز نیز تحریف و کتمان حقیقت یکی از مشکلات اصلی جامعه بشری است.

وی افزود: آنان که در نشر حقایق اسلام تلاش می‌کنند قطعا هر خیر و برکتی که از این طریق جاری شود به آنان نیز خواهد رسید و آنان که در رساندن حقایق شیطنت می‌کنند هر اتفاقی که رخ دهد نیز دامن آنان را خواهد گرفت.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: تشکیل اتحادیه فعالان رسانه‌ای جهان نقش بسیار مهمی در ایفای این ماموریت بزرگ یعنی انتقال پیام حق به بشریت دارد. باید این اتحادیه‌ها شکل بگیرد تا نیروهای خودی به یکدیگر بپیوندند.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها