درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

سه شنبه 1 بهمن 1398 25 جمادی‌الاول 1441 Tuesday 21 January 2020

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله : اصلاح اختلافها، از تمامی نمازها و روزه‏ ها برتر است
امام جمعه اهل سنت طبس : نگذاریم دشمنان داخلی و خارجی به مقدسات اهل سنت و تشیع توهین کنند
1398/08/21 61

امام جمعه اهل سنت طبس : نگذاریم دشمنان داخلی و خارجی به مقدسات اهل سنت و تشیع توهین کنند

مولوی حسینی امام جمعه اهل سنت طبس مسینا با بیان اینکه نگذاریم دشمنان داخلی و خارجی به مقدسات اهل سنت و تشیع توهین کنند گفت: مسلمانان اعضای یک پیکر هستند و باید به مقدسات هم احترام بگذارند و هوشیار باشند تا فریب دسیسه‌های دشمن را نخورند.

مولوی سیدمحمد حسینی صبح امروز در نشست مشترک علما و نخبگان شیعه و اهل سنت در بیرجند که در حال برگزاری است ضمن تبریک هفته وحدت  اظهار داشت: امید است شاهد روزی باشیم که دشمنان اسلام از صفحه روزگار محو شوند.

امام جمعه اهل سنت طبس مسینا گفت: اگر مسلمانان تقوا را که پیامبر دستور و قرآن تاکید کرده را در پیش گیرند دشمنان نمی‌تواند در صفوف آنها اختلاف ایحاد کنند.

وی بیان کرد: در زمینه تقوا مفسران مطالب زیادی بیان کرده‌اند که انسان باید در همه حال خدا را ناظر بر اعمال ببینند و بداند خدا همیشه حاضر ناظر بر اعمال اوست. 

مولوی حسینی عنوان کرد: پیامبر وقتی متولد شد سرزمین عرب در جهل و تاریکی بود و مردم جز کشتن و غارت و طایفه پرستی کاری دیگر نداشتند.

امام جمعه اهل سنت طبس مسینا افزود: دشمنان برای اینکه به اهداف خود برسند از سه طریق وارد شدند یکی از طریق جنگ دوم از طریق محاصره اقتصادی و سوم از طریق تفرقه و شکاف در بین مسلمانان. در کنار آنها یهود هم ساکت نبود پیامبر و یارانش را به قدری آزار و اذیت کردند تا دیدند این اذیت‌ها کاربرد ندارد بعد محاصره اقتصادی را در پیش گرفتند.

وی با بیان اینکه دشمنان با دسیسه‌های زیاد اصحاب و پیامبر را آزاد دادند اظهار داشت: دشمنان امروز نیز برای رسیدن به اهداف خود در کشورهای اسلامی از غفلت مسلمان سوء استفاده کرده و جنگ نظامی را به کار گرفتند و چون دیدید از این طریق به نتیجه نرسیدند تحریم اقتصادی را در پیش گرفتند اما باز نتیجه‌ای برایش حاصل نشد و در گام بعدی تفرقه را بین اهل سنت و شیعه در پیس گرفتند اما باز هم به نتیجه نرسیده و نخواهند رسید. 

مولوی حسینی تصریح کرد: همه ما مسلمانان هستیم باید چنگ به ریسمان خدا بزنیم و پیرو ولایت و دستورات منجی عالم بشریت باشیم.

وی گفت: دشمن به اهداف خود نمی‌رسد آنها نه تنها در بین کشورهای اسلامی بلکه در کشورهای خود خار و ذلیل شدند و جایگاه آنها در جهان ضعیف شده است.

امام جمعه اهل سنت طبس مسینا خاطرنشان کرد: کفار با وجود اختلافاتی که با هم دارند برای نابودی کشورهای اسلامی سعی می‌کنند همدل باشند و  قدرت کشورهای اسلامی را برای رسیدن به اهداف خود از بین ببرند دل  آنها نه برای اهل سنت و نه برای  تشیع نسوخته است آنها حتی بر مردم خود هم رحم نمی‌کند.

مولوی حسینی افزود: علما و بزرگان امروز چرا باید با داشتن غنی‌ترین مکتب اسلام و با داشتن قرآن، پیامبر و دین اسلام که ما را روشن می‌کند، اما  داعش انگلیسی را قبول داشته باشند و آنها به چهره مسلمانان بخندد که  ما اینها را مسخره داریم.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها