درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

سه شنبه 1 بهمن 1398 25 جمادی‌الاول 1441 Tuesday 21 January 2020

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله : اصلاح اختلافها، از تمامی نمازها و روزه‏ ها برتر است
عالم دینی اهل سنت: فتاوای رهبری نسبت به اهل سنت منشا وحدت عملی در ایران است
1398/08/20 47

عالم دینی اهل سنت: فتاوای رهبری نسبت به اهل سنت منشا وحدت عملی در ایران است

ماموستا سیدمحسن حسینی فتاوای مقام معظم رهبری نسبت به اعتقادات اهل سنت را نشانه شهامت معظم‌له عنوان کرد و گفت: این فتاوا منشا وحدت عملی در کشور شده است.

ماموستا سیدمحسن حسینی در همایش پیامبر اعظم(ص)، رهبری، اتحاد و اقتدار امت اسلامی با تبریک هفته وحدت، اظهار داشت: اکثر علمای کردستان خانه ندارند و در گوشه‌ای از مساجد زندگی می‌کنند، مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور خانه علمای کردستان است که ۵۶ شهید مانند ماموستا شیخ‌الاسلام را در راه انقلاب و دین تقدیم کرده است.

وی با بیان اینکه وحدت موضوع مهمی است که از آغاز اسلام از پیشینیان تا به امروز در مورد آن بحث شده است، خاطرنشان کرد: پیامبر محور وحدت است، پیامبری که به حق کسی جز قرآن نمی‌تواند به زیبایی و شیوایی تعریفی از ایشان داشته باشد آنگونه که وجود مبارکشان است.

ماموستا حسینی تصریح کرد: بعد ممتاز و موفقیت پیامبر، با وجود تمام مشکلاتی که در دوران جاهلیت و زمان آغاز ظهور دین مبارک اسلام این بود، حرکت ایشان بر مبنای وحدت بود.

وی اظهار کرد: اگر در مسیر سنت پیامبر حرکت کنیم و اسلام‌گرا باشیم و به شیعه و سنی و مذهب و مذهب‌گرایی، کرد، فارس، عرب و ترک بودن و این ملیت‌ها توجه نکنیم در این مسیر پیروز خواهیم بود.

این عالم دینی اهل سنت گفت: تاریخ نشان می‌دهد هرکجا مسیر ما مسیر اسلام و دین بود و قشری و جغرافیایی فکر نکرده‌ایم، موفق بوده‌ایم و در طول 40 سال عمر انقلاب، امام راحل و رهبر معظم انقلاب نظرشان این بوده که ملی‌گرایی و قشرگرایی و مذهب‌گرایی وجود نداشته باشد و بر همین پایه و اساس نظام ما حرکت کرده است.

وی عنوان کرد:‌ فتواهایی که رهبر معظم انقلاب نسبت به اهل سنت داده در هیچ زمانی مراجع شیعه نتوانسته‌اند این چنین فتواهایی در مورد اهل سنت بدهند و این یک شهامت بزرگ می‌خواهد که اهل سنت قدردان این مسائل هستند و این قدردانی را با تقدیم خون هزاران شهید سنی‌مذهب در جای جای این کشور ثابت کرده‌ایم.

این عالم دینی اهل سنت فتاوای مقام معظم رهبری نسبت به اعتقادات اهل سنت را نشانه شهامت معظم‌له عنوان کرد و گفت: این فتاوا منشا وحدت عملی در کشور شده است.

ماموستا حسینی اضافه کرد: باید هوشیار باشیم چرا که امروز مذهب دیگر مساله نیست بلکه دشمنان برای ضربه‌زدن به اسلام در تمام دنیا به دنبال تحریک قومیت‌ها هستند.

وی خاطرنشان کرد:‌ دشمنان امروز تلاش می‌کنند بین کرد و ترک اختلاف بیاندازند که ما به عنوان کرد، قوم ترک را دوست داریم و هیچ اختلافی با آنها نداریم.

این عالم دینی اهل سنت اظهار کرد: همه باید به این موضوع واقف باشند که اگر خانه کرد ویران شود، سلفی و داعشی را جایش می‌گذارند و این به ضرر جهان اسلام است.

وی در پایان سخنانش خطاب به وزیر کشور گفت:‌ امروز وظیفه وزارت داخله و خارجه سنگین و بزرگ است، اعتمادی که رهبر به دولت شما کرده‌اند، به هیچ دولتی نکرده لذا همه باید در خط رهبری حرکت کنید و به وظایف خود عمل کنید.

منبع : فارس

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها