درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

سه شنبه 1 بهمن 1398 25 جمادی‌الاول 1441 Tuesday 21 January 2020

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله : اصلاح اختلافها، از تمامی نمازها و روزه‏ ها برتر است
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل: وحدت بین مسلمانان برای دشمنان قابل تحمل نیست
1398/08/20 55

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل: وحدت بین مسلمانان برای دشمنان قابل تحمل نیست

امام جمعه اردبیل گفت: اختلاف بین شیعه و سنی از اهداف اصلی دشمنان نظام مقدس انقلاب اسلامی است و وحدت بین مسلمانان برای دشمنان قابل تحمل نیست.

آیت‌الله سید حسن عاملی بعد از ظهر امروز در جشن وحدت عنبران اظهار داشت: وحدت و یکپارچگی برای اقشار مختلف مردم به عنوان یک اصل مهم و اساسی است و در این زمینه باید مسلمانان با ارتقای هوشیاری و آگاهی نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان را نقش بر آب کنند.

وی با اشاره به این که اختلاف بین شیعه و سنی از اهداف اصلی دشمنان نظام مقدس انقلاب اسلامی است بیان کرد: حتی سران سازمان سیا نیز به این امر اعتراف کرده و اگر ترس و وحشت در بین آنان دیده می‌شود به دلیل همین وحدت است که باید ما نیز در این زمینه آگاهانه رفتار کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل بیان کرد: موضوع تحت الشعاع قرار دادن منافع ملی و مسائل کلان با در نظر گرفتن منافع شخصی بسیار خطرآفرین خواهد بود که باید در این زمینه تمام تلاش و جدیت خود را برای رفع این مشکلات اساسی به کار گیریم و اجازه ندهیم که دشمنان هر چه می‌خواهند انجام دهند.

عاملی بیان کرد: تفرقه‌افکنی بین شیعه و سنی کار هیچ مسلمانی نیست و در این زمینه باید در فضای مجازی مراقب حرکت‌های دشمنانه و اهداف متفرقانه آنان باشیم و در مقابل با ارائه برنامه‌های پرمحتوا درصدد خنثی‌سازی این توطئه‌ها اقدام کنیم که این اقدام بسیار ارزشمند و قابل توجه است.

وی تصریح کرد: نباید به دشمنان اجازه دهیم که با ایجاد دودستگی در بین شیعه و سنی در امر دینی و مذهبی به اهداف شوم سیاسی خود دست یابند چرا که عدم توجه به این مهم سبب خواهد شد که ارزش‌های دنیای اسلام بی‌ارزش شده و به اختلافات مذهبی دامن زده شود.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها