درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

سه شنبه 1 بهمن 1398 25 جمادی‌الاول 1441 Tuesday 21 January 2020

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله : اصلاح اختلافها، از تمامی نمازها و روزه‏ ها برتر است
آیت‌الله اراکی : دشمن از وحدت و انسجام ملت‌های اسلامی هراس دارد
1398/08/18 84

آیت‌الله اراکی : دشمن از وحدت و انسجام ملت‌های اسلامی هراس دارد

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی  گفت: دشمن امروز از وحدت و انسجام اسلامی هراس دارد و باید سعی کنیم این وحدت و همدلی را تقویت کرده و بر اشتراکات تأکید داشته باشیم.

آیت‌الله محسن اراکی در سخنرانی پیش از خطبه‌های  نماز جمعه که در مصلی قدس برگزار شد، اظهار داشت: همه نعمت‌های الهی به‌واسطه نعمت ولایت معنا پیدا می‌کند.

وی بابیان اینکه موفقیت و پیروزی‌های جبهه اسلام در لوای وحدت و همدلی امت اسلام به دست می‌آید،افزود: دشمن امروز از وحدت و انسجام اسلامی هراس دارد و باید سعی کنیم این وحدت و همدلی را تقویت کرده و بر اشتراکات تأکید داشته باشیم.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اهمیت وحدت جامعه اسلامی گفت: معنای وحدت اسلامی بیش از وحدت در منافع و راهبردهای نظامی است، وحدت اسلامی، برادری اسلامی است و این امر برای جامعه اسلامی عزت، قدرت، شکوه، شکوفایی، رشد، عزت، بی‌نیازی و سایر علائم اقتدار را فراهم می‌کند.

استاد حوزه علمیه عقب‌ماندگی جوامع اسلامی پس از پیامبر(ص) را از نتایج کفران نعمت ولایت برشمرد و بیان کرد:دشمنان بیش از هر چیز با یکدست شدن و یکدل شدن جامعه اسلامی دشمن هستند.

آیت الله اراکی تصریح کرد: دشمن با ایجاد جنگ فرهنگی، اقتصادی و نظامی چندپاره کردن جامعه اسلامی را در دستور کار قرارداده‌است تا این برادری جامعه اسلامی شکل نگیرد.

وی با تأکید بر اینکه وحدت در جامعه اسلامی باید حول محور محبت به پیامبر(ص) و اهل‌بیت(ع) شکیل بگیرد،افزود: دشمنان اسلامی باوجود توطئه‌هایی که داشته‌اند سبب شدند که جامعه اسلامی در مسیر یکدل شدن حرکت کند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، "وحدت" را موضوع مهمی در جوامع اسلامی برشمرد و خاطرنشان کرد:در وحدت اسلامی ما به معنایی والاتر از وحدت در منافع یا مسائل نظامی می‌اندیشیم.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها