درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

پنجشنبه 21 آذر 1398 14 ربیع‌الثانی 1441 Thursday 12 December 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
آغاز به‌کار کانون فرهنگی تقریب بین‌ مذاهب اسلامی در دانشگاه آزاد سنندج
1398/07/17 69

آغاز به‌کار کانون فرهنگی تقریب بین‌ مذاهب اسلامی در دانشگاه آزاد سنندج

نخستین دفتر کانون فرهنگی تقریب بین مذاهب اسلامی شهری در دانشگاه آزاد واحد سنندج با حضور حجت الاسلام  سید حامد علم الهدی معاون امور ایران مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی راه‌اندازی شد.

معاون امور ایران در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در این مراسم گفت: تشکیل امت واحده یکی از مطالبات مقام معظم رهبری است که با وحدت و یکپارچگی در جامعه محقق می‌شود.

حجت‌الاسلام سیدحامد علم‌الهدی به اهمیت تفکر تقریبی اشاره کرد وگفت: مسئله تفکر تقریبی مخصوص یک نهاد خاص نیست و حوزه تقریب مذاهب باید دردانشگاه‌ها تبلیغ شود.

در ادامه مولوی اسحاق مدنی مشاور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در امور اهل سنت به اهمیت وجود وحدت برای حفظ اسلام ناب محمدی اشاره کرد و گفت: وحدت بین شیعه و سنی می‌تواند اختلافات جزئی را که در مسائل فقهی وجود دارد حل کند.

نماینده ولی فقیه دراستان هم دراین مراسم گفت: تقریب مذاهب در محیط دانشگاه معنای وسیع‌تری پیدا می‌کند چرا که در دانشگاه‌های کردستان شیعه و سنی با وحدت و برادری در کنار هم مشغول ادامه تحصیل هستند که این معنای واقعی تقریب مذاهب است.

آیت الله سیدمحمدحسینی شاهرودی از آغاز به کار این دفتر ابراز خرسندی کرد و گفت: همه ما باید برای تحقق وحدت عملی تلاش کنیم و این امر با هم‌نشینی و هم‌اندیشی علما و دانشگاهیان میسر خواهد بود. ماموستا فایق رستمی یکی از نمایندگان مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری هم گفت: نقطه مشترک تمامی مسلمانان جهان قرآن کریم است و با تکیه بر کتاب آسمانی می‌توانیم وحدت را در بین مسلمانان حفظ کنیم.

در ادامه این مراسم دکتر شیخ احمدی به عنوان رئیس کانون تقریب مذاهب دانشگاه آزاد اسلامی سنندج انتخاب شد.

این کانون با هدف اشاعه تقریب مذاهب، توسعه رشته‌های مرتبط با حوزه تقریب مذاهب، برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای اساتید، دانشجویان، دانش آموزان و معلمان راه‌اندازی شده است. 

 

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها