چاپ کردن این صفحه
امام‌جمعه ارومیه: مراسم راهپیمایی اربعین نماد اتحاد شیعه و سنی است
1398/07/14 42

امام‌جمعه ارومیه: مراسم راهپیمایی اربعین نماد اتحاد شیعه و سنی است

امام جمعه ارومیه گفت: در زیارت اربعین شیعه و سنی در حول محور امام حسین (ع) به وحدت می‌رسند و همچنین حضور یافتن افراد در انتخابات باید با خلوص نیت و برای آبادانی کشور باشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی با اشاره به در پیش بودن اربعین حسینی، اظهار داشت: دشمنان اسلام با به چالش کشیدن عراق و مسائل و اتفاقات اخیر آن  سعی دارند نقش اربعین و حضور مردم در پیاده‌روی این واقعه را کمرنگ کنند.

وی با بیان اینکه زیارت اربعین نماد وحدت و اتحاد است، گفت: در زیارت اربعین شیعه و سنی در حول محور امام حسین (ع) به وحدت می‌رسند و این مراسم باید پرشور از سال‌های قبل برگزار شود تا نقشه‌های دشمنان نقشه بر آب شود و قدرت اسلام در جهان به نمایش گذاشته شود.

امام‌جمعه ارومیه افزود: پیاده‌روی در این روز توسط اهل بیت سفارش شده چراکه قدم گذاشتن در پیاده‌روی اربعین همانند آزاد کردن اسیری از دست دشمنان است و حضور گسترده مردم در این مراسم موجب خشم و ناراحتی دشمنان می‌شود و مردم باید تلاش کنند از این ثوابی نصیب نمانند.

قریشی با اشاره به توسعه میدان امام  تصریح کرد: جای تأسف است که افراد متخصص و کاربلد در این باره تدابیر لازم را اتخاذ نمی‌کنند و به فکر توسعه و ابادانی شهر نیستند و مسئولان استانی و استاندار با عقل و منطق تمام باید باهماهنگی یکدیگر از بروز مشکلات توسط افراد مختلف و رسانه ها جلوگیری کنند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی تأکید کرد: مردم با اتحاد خود باید در مقابل افرادی که می‌خواهند بهره‌برداری انتخاباتی کنند بایستند و حضور یافتن افراد در انتخابات باید با خلوص نیت و برای آبادانی کشور باشد و بهره‌برداری از آن به بهانه شهرت نشانه بی‌عقلی است.

وی با تأکید بر اهمیت گردشگری سلامت گفت: گردشگری سلامت بهترین زمینه برای توسعه استان است و باید مسئولان استانی اقدامات لازم را باتدبیر اعمال کنند.

امام‌جمعه ارومیه با اشاره به روز سالمندان افزود: در دین ما احترام والدین و بزرگان واجب بوده و احترام به آنها بر ما وظیفه است و واگذاری والدین به خانه سالمندان کار غلط و اشتباهی است و باید از این کار پرهیز شود زیرا بر ما وظیفه است در خدمت والدین خود باشیم.

منبع : تسنیم