درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

جمعه 15 آذر 1398 8 ربیع‌الثانی 1441 Friday 6 December 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
امام حسین علیه السلام و اربعین محور و نماد وحدت در بین مذاهب دینی است
1398/07/14 39

امام حسین علیه السلام و اربعین محور و نماد وحدت در بین مذاهب دینی است

امام جمعه شهرستان آق قلا گفت: امام حسین علیه السلام و اربعین محور و نماد وحدت در بین مذاهب دینی هستند که وحدت ، یکپارچگی و انسجام را در بین مذاهب اسلامی ایجاد می کنند که در قرآن کریم و پیامبران الهی به آن سفارش زیادی شده است.

حاج عبدالحی آخوند میرزا علی در حاشیه همایش اربعین ،نماد محبت ادیان الهی و مذاهب اسلامی به امام حسین(ع)  اظهار کرد: امام حسین (ع) مامن و محب همه مسلمانان اعم از تشیع و تسنن است.

وی با بیان اینکه اینجانب به عنوان یک طلبه اهل سنت اراده خاصی نسبت به اهل بیت پیامبر(ص) بویژه امام حسین(ع) دارم، تصریح کرد: دلیل اینکه همه مسلمانان امام حسین (ع) را دوست دارند این است که این امام در جهت ترویج دین و آرمان های مبین اسلام از بزرگترین سرمایه زندگی خود یعنی اهل بیت گذشت کردند و با رشادت و ایثارگری و حریت و آزادگی در مقابل کفر و ظلم ایستادگی و مقاومت کردند .

 امام جمعه شهرستان آق قلا افزود: قیام امام حسین (ع) به جهت عمل به فریضه امربه معروف و نهی از منکر و اصلاح امور جدش پیامبر(ص) و جلوگیری از انحراف آنها صورت گرفت به همین خاطر است که سال به سال این شناخت بیشتر شده و  مراسم اربعین باشکوهتر از سوی همه ادیان و مذاهب اسلامی برگزار می شود .

آخوند میرزا علی با بیان اینکه امام حسین (ع) و اربعین محور و نماد وحدت هستند، بیان داشت: در پیاده روی اربعین از کشورهای مختلف ، از ملیت ها و قومیت های مختلف شرکت می کنند که باعث تحقق شعار الحسین یجمعنا می شود و به نوعی وحدت ، یکپارچگی و انسجام را در بین مذاهب اسلامی ایجاد می کند که در قرآن کریم و پیامبران الهی به ان سفارش زیادی شده است.

مدیر و موسس حوزه علمیه آق قلا افزود: وظیفه همه ما است که در مراسم اربعین با حضور باشکوه و گسترده شرکت داشته باشیم و نقشه های پلید دشمنان را نقش برآب کنیم.

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها