چاپ کردن این صفحه
شیخ عبدالرحیم خطیبی : اهل سنت ۱۱ هزار شهید برای دفاع از ایران اسلامی تقدیم کرده‌اند
1398/07/14 46

شیخ عبدالرحیم خطیبی : اهل سنت ۱۱ هزار شهید برای دفاع از ایران اسلامی تقدیم کرده‌اند

امام جمعه اهل سنت قشم گفت: اهل سنت در کنار دیگر اقشار مردم در دفاع مقدس حضوری گسترده داشتند و برای دفاع از این مرز و بوم بیش از ۱۱ هزار شهید تقدیم کرده‌اند.

شیخ عبدالرحیم خطیبی در همایش نقش اهل سنت در دفاع مقدس که در جزیره قشم برگزار شد، عنوان کرد: ایران اسلامی دارای ملتی متحد و یکپارچه است که نتیجه آن اتحاد و اقتدار و حفظ تمامیت ارضی کشورمان بوده و باید برای تقویت این وحدت بکوشیم.

وی ادامه داد: اهل سنت نیز در کنار دیگر اقشار مردم در دفاع مقدس حضوری گسترده داشتند و برای دفاع از این مرز و بوم بیش از 11 هزار شهید تقدیم کرده‌اند.

امام جمعه اهل سنت قشم افزود: فرهنگ ایثار و شهادت از رموز اقتدار امت اسلامی است و باید هرچه بیشتر در راستای ترویج این فرهنگ تلاش کنیم.

خطیبی تصریح کرد: دشمن جرأت حمله نظامی به ایران اسلامی را ندارد، چون می‌داند که جمهوری اسلامی ایران از توانمندی و اقتدار دفاعی گسترده‌ای برخوردار است.

وی گفت: دشمنان از طریق جنگ نرم و تهاجم فرهنگی به مقابله با جمهوری اسلامی ایران آمده اند و تلاش می کنند سبک زندگی اسلامی در این کشور تغییر کند که باید در این زمینه آگاه باشیم و توطئه آنها را خنثی کنیم.

امام جمعه اهل سنت قشم تصریح کرد: دیگر حربه دشمنان بر علیه کشورمان، جنگ اقتصادی و تحریم های گسترده است که در برابر آن مقاومت و ایستادگی ملت ایران را در این عرصه شاهد هستیم.

وی با تاکید بر اینکه امید را باید در جامعه تقویت کنیم، خاطرنشان کرد: افراد دارای تریبون علاوه بر بیان انتقادات منصفانه باید خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران را نیز مطرح کنند.

خطیبی بیان داشت: امید آفرینی در جامعه از موارد مورد تاکید مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی می باشد.

منبع : تسنیم