چاپ کردن این صفحه
زائران مراقب اختلاف‌افکنی ‌مداحان اسرائیلی بین ایران و عراق باشند
1398/07/14 25

زائران مراقب اختلاف‌افکنی ‌مداحان اسرائیلی بین ایران و عراق باشند

سخنگوی ستاد اربعین حسینی در استان اصفهان گفت: در سال جاری دشمن مداحان اسرائیلی را به گونه‌ای پرورش داده ‌که با شعرخوانی خود میان زائر ایرانی و میزبان عراقی اختلاف و تفرقه ایجاد می‌کند که این موضوع هوشیاری و بصیرت زائران حسینی را می‌طلبد.

محمدرضا قنبری در جمع اعضای موکب‌های منطقه کاشان ضمن اشاره به جزئیات تعهدات بیمه‌ای ویژه زائران اربعین حسینی اظهار داشت: زائران سیدالشهداء علیه السلام با پرداخت مبلغی مشخص در سامانه سماح در قبال تمامی موارد از جمله بیماری، فوت، ایاب و ذهاب و غیره زیرپوشش بیمه قرار گرفته می‌گیرند.

وی ضمن اشاره به مشکلات موجود برای زائران اربعین در خاک کشور عراق افزود: در زمان وقوع حادثه، نزدیکان و دوستان فرد حادثه دیده باید اجازه دهند روند قانونی گذرانده شود تا حادثه مورد نظر زیرپوشش قرار گرفته و فرد حادثه دیده نیز از خدمات بیمه‌ای در نظر گرفته شده استفاده کند.

سخنگوی ستاد اربعین حسینی در استان اصفهان با بیان اینکه حماسه اربعین یکی از مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی بوده است، ابراز داشت: انقلاب اسلامی در 40 سال دوم خود قرار دارد و براساس نقشه راه رهبر معظم انقلاب برنامه گام دوم انقلاب نیز پیاده‌سازی و در حال اجراست.

وی با بیان اینکه دشمن تمام تلاش خود را در مخدوش کردن این حرکت عظیم حسینی به‌کار گرفته است، گفت: سفارت عراق محدودیت‌هایی را برای برخی کشورها اعمال کرده ‌اما ایرانی‌ها بدون ویزا می‌توانند به خاک عراق وارد شوند که این مهم نشان‌دهنده عزت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

قنبری ضمن هشدار نسبت به ترویج شیعه انگلیسی توسط دشمن عنوان کرد: در سال جاری دشمن مداحان اسرائیلی را به گونه‌ای پرورش داده ‌که با شعرخوانی خود میان زائر ایرانی و میزبان عراقی اختلاف و تفرقه ایجاد می‌کند که این موضوع هوشیاری و بصیرت زائران حسینی را می‌طلبد.

وی ضمن اشاره به حادثه عاشورا در سال جاری تاکید کرد: لازم است تا دستگاه‌های متولی امر نسبت به آموزش اعضای موکب‌ها همتی مضاعف به خرج دهند چراکه زائران ما باید توانایی کنترل ازدحام جمعیت در موقع بروز مشکل و یا اتفاق را داشته باشند تا تلفات ناشی از آن به حداقل برسد.

سخنگوی ستاد اربعین حسینی در استان اصفهان ضمن انتقاد از عدم مشارکت دانشگاه علوم پزشکی در حوزه آموزش همگانی اذعان داشت: موضوع وبا در کشور عراق یک موضوع جدی است و بر همین اساس دانشگاه علوم پزشکی باید به این حوزه ورود پیدا کرده و با آموزش همگانی مبتلایان به بیماری‌های مختلف در کشور عراق را به حداقل کاهش دهد.

منبع : تسنیم