درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 23 آذر 1398 16 ربیع‌الثانی 1441 Saturday 14 December 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان : شهید شیخ‌الاسلام ارادت ویژه‌ای به امام و رهبری داشت
1398/06/27 93

نماینده ولی فقیه در استان کردستان : شهید شیخ‌الاسلام ارادت ویژه‌ای به امام و رهبری داشت

آیت الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: امام راحل و رهبری هیچگاه در برابر دشمن سر فرود نیاورده‌اند و همین عامل اقتدار ایران و قدرت نظام اسلامی است که با همین قدرت پیش می‌رود و شکست قدرت دشمنان در برابر این نظام را همه جهانیان متوجه شده‌اند.

آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در شب خاطره ماموستا شهید شیخ‌الاسلام که در سالن همایش‌های صدا و سیمای مرکز کردستان برگزار شد، اظهار داشت: در طول مبارزات دانشمندانی بوده‌اند که از دین دفاع کرده‌اند و آنچه به خاطر اینها به آنها رسید از مسیر برنگشتند و تضعیف و تسلیم نشدند و این یک حرکت تاریخی است و تا جایی که کفر و شرک نابود شود استمرار خواهد یافت.

به گفته نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: پرچمدار نهضت‌های اسلامی در جهان انبیا بوده و علما و دانشمندان نیز رهرو و پیرو آنان بوده‌اند.

وی افزود: پیامبر می‌فرمایند، دانشمندان امت من بالاتر از انبیای بنی‌اسرائیل هستند چرا که انبیای بنی‌اسراییل تنها ماموریت تبلیغ داشتند و خیلی‌هایشان تکلیف مبارزه و یا اجرا نداشتند بلکه تعداد اندکی از آنها انبیای مرسل هستند که دین را اجرا می‌کردند اما علمای دین پیامبر مجاری امور و احکام هستند چرا که آنها امین خداوند در حلال و حرام هستند.

وی ادامه داد: هر کدام از علمای اسلام در راستای ایجاد حکومت اسلامی و نهضت اسلامی تلاش کرده‌اند اما هیچکدام به اندازه قیام امام راحل و عظمت و گستردگی آن نبوده است.

به گفته حسینی‌شاهرودی، آنهایی که امام را شناختند به ایشان پیوستند و تا پای جان ایستادگی کردند که برخی از آنان به بدترین وضعیت شکنجه شدند و به شهادت رسیدند.

وی ادامه داد: افرادی بودند به دلیل حمایت از امام خمینی(ره) به شهادت رسید و در استان کردستان نیز قبل از شهید شیخ‌الاسلام، افرادی همانند شهید محمدی در بانه، شهید ملامحمد ذبیحی و ملاحیدر فهیم با ۸۰ سال سن در حمایت از امام راحل به درجه شهادت نائل آمدند.

وی ادامه داد: ماموستا شیخ‌الاسلام ارادت خاصی به سادات داشت و تمامی اموراتش براساس علم و دانش آن بود ضمن اینکه از هیچ چیزی ترس نداشت و در برابر هیچ دشمنی سر سازش پایین نمی‌آورد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: امام راحل و رهبری نیز هیچگاه در برابر دشمن سر فرود نیاورده‌اند و همین عامل اقتدار ایران و قدرت نظام اسلامی است که با همین قدرت پیش می‌رود.

وی اضافه کرد: امریکا دیروز اعلام کرده که نمی‌تواند از عربستان دفاع کند و این نشان از شکستن قدرت آنهاست و این را همه جهان متوجه شده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان در بخش پایانی سخنانش گفت: این وعده قرآن است خون افرادی همانند شیخ‌الاسلام که برای اسلام جان داده‌اند پایمال نمی‌شود و این خون‌ها از جوشش نمی‌افتد تا دشمنان دین نابود شوند.

وی افزود: ماموستا شیخ‌الاسلام به امام خمینی و مقام معظم رهبری ارادت داشت چرا که آنها را به درستی می‌شناخت.

ماموستا شیخ‌الاسلام از مروجین اصلی تقریب مذاهب اسلامی بودند و در طول حیات پربرکتشان در مقام یک روحانی و در مقام یک استاد دانشگاه و مدرس فلسفه اسلامی براهمیت این موضوع تأکید کرد و در راه ترویج این اصل مهم و مبارزه با افراطی‌گری‌های گروه‌های به ظاهر اسلامی در 26 شهریور ماه 88 بعد از نماز مغرب و عشاء مصادف با 27 رمضان در مقابل مسجد سید قطب سنندج به شهادت رسیدند.

منبع : فارس

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها