درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

چهارشنبه 20 آذر 1398 13 ربیع‌الثانی 1441 Wednesday 11 December 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
آیت الله نوری همدانی : انقلاب اسلامی وحدت بین شیعه و سنی را تقویت کرد
1398/06/27 69

آیت الله نوری همدانی : انقلاب اسلامی وحدت بین شیعه و سنی را تقویت کرد

یکی از مراجع تقلید با اشاره به تقویت وحدت بین شیعه و سنی با پیروزی انقلاب اسلامی و تدابیر ویژه امام راحل(ره) تصریح کرد: آثار وحدت و اتحاد بین شیعه و سنی در دوران دفاع مقدس قابل مشاهده بود.

آیت‌الله حسین نوری همدانی در دیدار حجت‌الاسلام ‌والمسلمین فاضل لنکرانی رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع)، با تاکید بر اینکه بیت مرحوم آیت‌الله فاضل لنکرانی بیت علم و فقاهت است، ضرورت حفظ عظمت این بیت و قرارگرفتن آثار بزرگان توسط بیوت آن‌ها در دسترس جامعه را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: تهمت‌هایی از سوی برخی نسبت به شیعه وجود دارد که شیعیان توجه لازم به قرآن کریم ندارند درحالی‌که این ‌یک تهمت است و قرآن در همه آثار شیعیان موردتوجه است.

وی با اشاره به تقویت وحدت بین شیعه و سنی با پیروزی انقلاب اسلامی و تدابیر ویژه امام راحل(ره) تصریح کرد: آثار وحدت و اتحاد بین شیعه و سنی در دوران دفاع مقدس قابل مشاهده بود.

این مرجع تقلید با بیان اینکه در تاریخ شیعیان بسیار در مضیقه و تحت‌ فشار بودند و زیر ظلم بدخواهان قرار داشتند خاطرنشان کرد: با این ‌حال علما در سخت‌ترین شرایط تشیع را حفظ کردند و اجازه نابودی مکتب اهل‌بیت(ع) را ندادند، درگذشته شرایط به‌گونه‌ای بود که شیعه و علمای آن حق اظهار وجود و نوشتن کتاب و آثار نداشتند.

وی با بیان اینکه مخالفان در سه عرصه فقه، تفسیر و تاریخ فعالیت کردند، ابراز کرد: در کنار فقه مقارن که مورد توجه حوزه و علما است باید به تاریخ و تفسیر مقارن همه توجه شود تا مطالب تفسیری و تاریخی را به‌درستی برای جامعه بیان کنیم.

آیت‌الله نوری همدانی با تاکید بر اینکه همان‌گونه که مزیت فقه شیعه بیان‌شده در تفسیر و تاریخ هم باید کار شود و حوزه باید به این موضوع توجه کند چراکه در تفاسیر و تواریخ دیگران مطالب خلاف بسیاری وجود دارد که باید پاسخ داده شود تصریح کرد: دیگران در کتاب‌های خود بعضاً یک روایت از ائمه طاهرین(ع) و اصحاب آن‌ها نقل نکردند اما از خوارج مطلب بیان کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در کتب شیعه به آیات و روایات توجه لازم شده اما می گویند که در شیعه به قرآن توجه نمی‌شود گفت: این درحالی است که ما تفاسیری مانند المیزان علامه طباطبایی در شیعه داریم که مانند آن پیدا نمی‌شود و دیگران از چنین تفسیرهایی بی بهره هستند.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه خاطرنشان کرد: تحریف قرآن کریم تهمت بزرگی است که برای تبلیغات علیه شیعه بوده است، باید فضایل و برتری‌های شیعه را تبیین کنیم و فعالیت در این زمینه بسیار مهم است.

منبع : فارس

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها