درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 23 آذر 1398 16 ربیع‌الثانی 1441 Saturday 14 December 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
آیت‌الله اراکی: به ذلت کشاندن فلسطین به ذلت کشاندن همه مسلمانان است
1398/06/24 71

آیت‌الله اراکی: به ذلت کشاندن فلسطین به ذلت کشاندن همه مسلمانان است

دبیرکل مجمع جهانی تقریب گفت: پیگیری مسأله فلسطین مربوط به یک ملت یا کشور خاص نیست، بلکه مسأله امت اسلامی است و به ذلت کشاندن فلسطین به ذلت کشاندن همه مسلمانان است.

آیت‌الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب که برای شرکت در کنفرانس بین‌المللی «وحدت اسلامی: آینده فلسطین و جهان اسلام» به آنکارا سفر کرده است، با علی ارباش رئیس سازمان دیانت ترکیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

 به ذلت کشاندن فلسطین به ذلت کشاندن همه مسلمانان است

 آیت الله اراکی در این دیدار با بیان اینکه مسأله فلسطین یکی از مهم‌ترین مسائل امروز جهان اسلام است، اظهار داشت: پیگیری مسأله فلسطین مربوط به یک ملت یا کشور خاص نیست. بلکه مسأله امت اسلامی است. به ذلت کشاندن فلسطین به ذلت کشاندن همه مسلمانان است.

وی افزود: طرح‌های خطرناکی که امروز در فلسطین توسط صهیونیست‌ها اعمال می‌شود، بسیار هشداردهنده است و سکوت در برابر آن جایز نیست.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب بیان داشت: در شرایط کنونی ایجاد یک وحدت رویه پیرامون قضیه فلسطین بین علمای اسلام در سراسر جهان یک هدف بزرگ و مهم است.

وی ادامه داد: درگذشته دیدارهای با مسئولان سازمان دیانت داشتیم و توافق شد که هیأتی از سوی ترکیه و هیأتی از علمای ایران برای همکاری دینی و فرهنگی با یکدیگر نشست‌هایی را برگزار کنند و امیدواریم در این همکاری فی مابین به یک طرحی در رابطه با وحدت رویه علمای اسلام پیرامون قضیه فلسطین برسیم.

آیت‌الله اراکی در ادامه به برگزاری سی وسومین کنفرانس بین اللملی وحدت اسلامی که آبان ماه سال جاری با موضوع فلسطین در تهران برگزار می‌شود اشاره کرد و از علی ارباش رئیس سازمان دیانت ترکیه برای حضور در این کنفرانس دعوت به عمل آورد.

  مسأله فلسطین مسأله کل امت اسلام است

 علی ارباش رئیس سازمان دیانت ترکیه نیز ضمن ابراز خرسندی از دعوتش برای حضور در سی‌وسومین کنفرانس بین االمللی وحدت اسلامی اظهار داشت: پرداختن به موضوع فلسطین در کنفرانس وحدت سال جاری بسیار خوشحال‌کننده است.

وی با بیان اینکه مسأله فلسطین مسأله کل امت اسلام است، افزود: فلسطین در قلب ما جایگاه ویژه‌ای دارد و وحدت و برادری از جمله مفاهیمی است که ما از آن حمایت می‌کنیم و امیدواریم که پیام این مفاهیم برای همه مسلمانان تحقق پیدا کند.

رئیس سازمان دیانت ترکیه اظهار داشت: ظلم و ستمی که رژیم غاصب صهیونیستی علیه فلسطین و مردم فلسطین می‌کند، بایستی در ما یک همبستگی و اتحادی ایجاد کند که با هم حرکت کنیم و پیروز شویم.

ارباش  با بیان اینکه مسلمانان مانند اعضای بدن هستند و اگر یک عضو مشکلی داشته باشد سایر اعضا عم دچار مشکل می‌شوند، تأکید کرد: هر نوع فعالیتی برای بهتر شدن وضعیت مسلمانان و حل مسائل آنان باشد، برای ما محترم است.

منبع : فارس 

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها