درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 23 آذر 1398 16 ربیع‌الثانی 1441 Saturday 14 December 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
ارادت اهل سنت به ائمه اطهار علیهم السلام قابل توصیف نیست
1398/06/16 81

ارادت اهل سنت به ائمه اطهار علیهم السلام قابل توصیف نیست

امام جمعه سردشت گفت: ارادت اهل سنت به اهل بیت (ع) ارادتی خاص بوده و قابل توصیف نیست و نباید اجازه به توطئه‌های دشمن داد.

ماموستا محمد واوی در خطبه نماز جمعه سردشت ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری ماه محرم به موضوع ارادت اهل سنت نسبت به اهل بیت (ع) پرداخت و اظهار کرد: در تاریخ بشری وقایع و حوادث بسیار ناگواری از ژنوسایدها، ظلم انسان بر انسان همچون بمباران اتمی هیروشیما و قتل عام‌ها و کشتارهای جنگ جهانی اول و دوم رخ داده اما هیچکدام به اندازه واقعه کربلا ماندگار و تاثیر گذار نبوده است.

وی افزود: این واقعه در تاریخ ماندگار شد چون نسبت به اهل بیت پیامبر (ص) انجام گرفت و قیام حق علیه باطل بود.

امام جمعه سردشت با بیان اینکه دشمنان چنان دسیسه‌هایی در میان مسلمانان انجام داده‌اند که شبهات و دیدگاه‌های منحرف و غلطی به وجود آورده‌اند، تصریح کرد: در مواقعی بعضی از برادران شیعه تصور می‌کنند که اهل بیت مخصوص آنها است و یا در نزد بعضی از برادران اهل سنت اگر نام و یادی از امام حسین (ع) شود یا مرقد ایشان زیارت شود از اهل سنت خارج می‌شوند که در واقع این دیدگاه‌های واهی و غلط و دسیسه دشمنان است.

وی بیان کرد: شرح حال امام شافعی (رض)  به خوبی بیانگر این است که وی بیشترین رابطه و علاقه را با اهل‌بیت(ع) داشت، به گونه‌ای که همواره به او تهمت رافضی بودن می‌زدند.

واوی اضافه کرد: ایشان در سخت‌ترین شرایط اجتماعی و سیاسی وقت به صراحت به اهل‌بیت(ع) و خصوصاً حضرت علی‌(ع) و حضرت فاطمه(س) اظهار محبت و اطاعت می‌کرد.

وی عنوان کرد: از دیدگاه اهل سنت امام حسین (ع) نوه، اولاد و صحابه پیامبر ‌(ص)، یکی از بزرگترین سرداران اسلام، جوان و سردار بهشتی است و قیام ایشان برای قدرت و جاه و مقام نبود بلکه بر علیه ظلم و قیام حق بر علیه باطل بود.

امام جمعه سردشت گفت: بزرگترین درس از زندگی ایشان همچون الگو و سرمشقی برای خود و فرزندانمان و محبت و ارادتی که به ایشان است اقتدا کردن به رفتار و کردار این بزرگوار و سکون نکرد در مقابل ظالمان است.

وی اذعان داشت: یکی از توصیه‌های ایشان در سخت‌ترین شرایط توصیه به نماز خواندن و امر به معروف و نهی از منکر بوده که حتی در روز عاشورا قبل از شهادت خود انجام داده‌اند.

منبع : فارس

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها