درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 23 آذر 1398 16 ربیع‌الثانی 1441 Saturday 14 December 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
امام جمعه اهل سنت سنندج : اقتدار امروز انقلاب اسلامی منبعث از قیام عاشوراست
1398/06/16 86

امام جمعه اهل سنت سنندج : اقتدار امروز انقلاب اسلامی منبعث از قیام عاشوراست

امام جمعه موقت سنندج گفت: شخصیت امام حسین(ع) محور وحدت همه مسلمانان است و اقتدار امروز انقلاب اسلامی که امید قلب تمام ستمدیدگان جهان است به برکت همین محوریت امام حسین به دست آمده و تا زمانی که این محور حفظ شود از گزندها و توطئه‌های دشمنان ایمن خواهیم بود.

ماموستا معروف خالدی با تسلیت ایام محرم الحرام اظهار کرد: پروردگار می‌فرماید حضرت محمد فرستاده خداست و کسانی که به ایشان تمسک می جویند باید با کفار به شدت، با شهامت و شجاعت اهدای جان مقابله کنند و در بین دوستان با رحم و عطوفت باشند.

وی مقابله با ظلم و ستم را یکی از مهم‌ترین رسالت پیامبر و اهل بیت‌(ع) نام برد و اضافه کرد: زمانی که می‌رفت نور دین اسلام در جاده خاکی قرار گیرد و مساجد جای مشروب خواری و میمون بازی شوند شخصیتی از سلسله امامت و اهل بیت پیامبر(ص) این موضوع را به خوبی درک کرد و با تقدیم خون خود، اهل بیت و یارانش مانع از انحراف دین شد.

امام جمعه موقت سنندج اذعان داشت: پروردگار دهه آخر ماه رمضان، دهه اول ذی‌الحجه و دهه اول ماه محرم که هر کدام برکات خاص خود را دارد مقدس شمرده و در قرآن از آنها یاد شده است.

ماموستا خالدی با اشاره به اینکه مسئله تاسوعا و عاشورا از مسائل بسیار مهم در تاریخ اسلام است، گفت: زمانی که امام حسین(ع) دین جدش را در خطر تحریف دید شجاعانه پا به میدانی گذاشت که خوب می‌دانست بازگشت ندارد.

به گفته وی، امام حسین(ع) در قیام عاشورایی خود مصداق آیه قرآن حرکت کرد و چون با خدا معامله کرده بود همه اهل بیت(ع) را هم در این سفر همراه خود ‌برد.

امام جمعه موقت سنندج خاطرنشان کرد: کربلا نقطه اوج امر به معروف و نهی از منکر است، چرا که در قیام امام حسین(ع) در این نقطه خون کسانی در راه دین ریخته شد که اگر این ایثار و از خودگذشتگی صورت نمی‌گرفت دین به سمتی حرکت می‌کرد که قطعا اثری از اسلام باقی نمی‌ماند.

ماموستا خالدی در ادامه گفت: امام حسین(ع) سفینه نجات است و هرکس به این کشتی نجات تمسک نداشته باشد قطعا غرق می‌شود.

وی اظهار کرد: امروز نه تنها پیروان دین اسلام بلکه حتی پیروان سایر ادیان و غیر مسلمانان‌ به امام حسین(ع) و بزرگی و عظمت این امام همام تمسک می‌جویند و از برکاتش استفاده می‌کنند.

امام جمعه موقت سنندج اذعان داشت: امام حسین(ع) نه تنها برای مسلمانان شیعه و سنی بلکه برای همه انسان ها و انقلاب ها در طول تاریخ دارای برکت است و اگر امروز رهبر انقلاب ما در مقابل استکبار و زیاده خواهی‌های آنان شجاعانه ایستاده و می‌فرماید آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، تمام این برکت را از سرور و سالار شهیدان گرفته است.

به گفته ماموستا خالدی، این برکت از وجود حرکت انقلابی و شور کربلایی امام حسین(ع) است و می‌رود با بهار آزادی انقلاب اسلامی ایران تمام آزادی خواهان را در جهان بیدار کند.

وی خاطرنشان کرد: هر کس به این سفینه نجات تمسک بجوید قطعا در برابر تمام دشمنان پیروز و به عظمت و اقتدار دست می یابد.

امام جمعه موقت سنندج افزود: اگر امروز انقلاب‌هایی در گوشه و کنار دنیا انجام می‌شود و آمریکا تک قطبی در تمام دنیا رو به زوال و رهبر ما در برابر قدرت‌های پوشالی می‌ایستد مطمئن باشید به برکت حرکت پیامبر اسلام، اولاد پیامبر و خون پاک شهدای کربلا، پیروزی از آن مسلمان است.

وی گفت: شخصیت امام حسین(ع) محور وحدت همه مسلمانان است و اقتدار امروز انقلاب اسلامی که امید قلب تمام ستمدیدگان جهان است به برکت همین محوریت امام حسین به دست آمده و تا زمانی که این محور حفظ شود از گزندها و توطئه‌های دشمنان ایمن خواهیم بود.

امام جمعه موقت سنندج اظهار کرد: اختلاف فتاوایی در بین مسلمان وجود دارد که البته این اختلاف هم به نوعی برکت است، اما هر حنجره در اسلام دم از تفرقه بزند در شرایطی که تمامیت اسلام در برابر کفر ایستاده است، باید فردای قیامت جوابگو باشد.

ماموستا خالدی گفت: حرکت معنوی و تاریخی امام حسین(ع) برای احیای دین رسول خدا و تقدیم خون پاک خود و فرزندان و اهل بیت و یارانش ناگفته‌های زیادی دارد که باید از زوایای مختلف به آن پرداخت.

وی اضافه کرد: انجام کارهای مطالعاتی و روشنگری و بیان عظمت و فلسفه قیام عاشورا باید به جامعه امروز به ویژه نسل‌های جوان انتقال داده شود.

امام جمعه موقت سنندج عنوان کرد: امروز دشمن در مسئله تهاجم فرهنگی در کنار مبارزه اقتصادی روی جوانان کار می کند لذا همه ما مسوول هستیم و باید به شیوه‌های مختلف پیام کربلا و عاشورای حسینی را به همه انسان‌ها برسانیم.

منبع : فارس

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها