درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 23 آذر 1398 16 ربیع‌الثانی 1441 Saturday 14 December 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
محبوبیت امام حسین علیه السلام در میان اهل سنت
1398/06/16 73

محبوبیت امام حسین علیه السلام در میان اهل سنت

امام جمعه اهل سنت سنندج با بیان اینکه واقعه کربلا هیچ‌گاه فراموش نمی‌شود، گفت: بزرگان اهل‌سنت در مورد شهادت، علاقه و محبت به امام حسینعلیه السلام اشعار زیادی سروده‌اند.

ماموستا عبدالرحمن خدایی در خطبه‌های نماز‌ جمعه سنندج که در مسجد جامع اقامه شد ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه نمازگزاران و دعای خیر و طلب شفای عاجل برای همه مریضان اظهار داشت: امیدوارم همواره امنیت و آسایش کنونی برای مسلمانان بردوام باشد.

وی به فرموده خداوند در قرآن اشاره کرد و افزود: امیدوارم همه جوانان آستانه تحمل خود را بالا برده و از «غیبت، دروغ، مکر، حیله و آزردن و بدی به پدر و مادر» دوری کرده و پیروی از فرامین حق تعالی را فراموش نکنند.

امام جمعه سنندج به بی‌ارزشی و ناچیز بودن دنیا در مقابل آخرت اشاره کرد و خطاب به مسلمانان گفت: دنیا زودگذر است؛ راز و نیاز خداوند را فراموش نکنید و برای پیروی از اوامر الهی و پیامبرگرامی اسلام صلی الله علیه و آله مطیع و آماده باشید چراکه لذت‌های آنی و ناپایدار دنیا در برابر آخرت هیچ است.

وی در بخشی دیگر از خطبه‌های خود ماه محرم را ماه شهادت سیدالشهدا علیه السلام و یارانش و ماه حزن و اندوه و عزاداری مسلمانان خواند و گفت: امام حسین(ع) در روز سوم ماه شعبان سال چهارم هجری در مدینه به دنیا آمد و پیامبر گرامی اسلام در روز هفتم تولدش نام حسین را برای آن حضرت برگزید.

ماموستا خدایی با بیان اینکه امام حسین(ع) محبوب خداوند و پیامبرگرامی اسلام(ص) بود، تصریح کرد: امام حسین علیه‌السلام تنها مختص به شیعه نیست بلکه متعلق به همه مسلمانان جهان اسلام است

وی یادآور شد: پیامبر مکرم اسلام(ص) در حق نواده گرامیش فرموده «حسین منی و انا من حسین، احب الله من احب حسینا، حسین سبط من الاسباط»؛ «حسین از من است و من هم از حسینم، هر که حسین را دوست بدارد خداوند دوست او باد، حسین فرزندزاده‌ای است از فرزندزادگان انبیاء».

امام جمعه سنندج با بیان اینکه واقعه کربلا هیچ‌گاه فراموش نمی‌شود، گفت: حضرت شافعی، علما و بزرگان اهل‌سنت در مورد شهادت، علاقه و محبت به امام حسین(ع) کتب و اشعار زیادی سروده‌اند.

ماموستا خدایی در پایان سخنان خود با بیان اینکه ماه محرم، ماه «امر‌ به‌ معروف و نهی از منکر» است، افزود: اجرای این فریضه الهی دارای اجر و پاداش عظیم، از واجبات دین اسلام و خداوند در قرآن به این امر مهم تاکید کرده است.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها