درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 23 آذر 1398 16 ربیع‌الثانی 1441 Saturday 14 December 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
آیت الله علم الهدی : در عرصه طلبگی و روحانیت اهل سنت و شیعه تفاوتی ندارند
1398/05/05 157

آیت الله علم الهدی : در عرصه طلبگی و روحانیت اهل سنت و شیعه تفاوتی ندارند

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در اختتامیه اردوی فرهنگی راه رضوان که در دفتر امام جمعه مشهد برگزار شد، گفت: جهت اشتراک بین همه ما مسئله طلبگی است، در عرصه طلبگی و روحانیت اهل سنت و شیعه تفاوتی ندارد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: از زمانی که طلبه وارد بحث طلبگی می‌شود تا زمانی که خارج می‌شود و موقعیت روحانیت را می‌گیرد آنچه از نظر زندگی مادی و گذران وضع روزمره به دست می‌آورد حتی در سطح یک شاگرد سوپر مارکت نیست و طلبه هر چقدر همه مدارج را طی کند از نظر بهره‌برداری مادی زندگی در سطح پایینی قرار دارد.

وی با بیان اینکه اگر کسی طلبگی را با بینش مادی آغاز کرد جزو بدبخت‌ترین افراد است، افزود: زندگی مادی با طلبگی اداره نمی‌شود، ضمن اینکه طلبه باید چندین برابر زحمت بکشد، چراکه علاوه بر درس‌هایی که می‌خوانیم باید زندگی خود را نیز بگذرانیم.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی وقف شدن در راه پیامبر(ص) را تنها مسیر درست طلبگی عنوان و بیان کرد: عرصه روحانیت و طلبگی فقط یک جهت درست دارد که اگر طلبه‌ای وارد آن شد موفق‌ترین و سعادتمندترین انسان‌ها است و اگر با این بینش وارد نشد بدبخت است، آن مسیر خدمت و وقف شدن در راه پیامبر(ص) است، انسان خودش را وقف پیامبر(ص) کند.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان اینکه طلبه اگر وقف خدمت پیامبر(ص) شد، بداند هیچ وقت گرسنه و برهنه نمی‌ماند، اظهار کرد: پس اگر طلبه‌ای همه استعداد خود را وقف پیامبر(ص) کند، موفق می‌شود، پیامبر(ص) نیز همه چیز او را اداره می‌کند و در این راه بهترین‌ها را به دست می‌آورد.

وی افزود: اگر طلبه‌ای غیر از این عمل کند و برای دنیا بخواهد طلبه شود از همان اول وارد فلاکت و بدبختی می‌شود، چراکه آنچه که ارزش دارد این است که انسان وقف پیامبر(ص) باشد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی وضعیت حال حاضر اسلام را سخت‌تر از زمان پیامبر گرامی اسلام دانست و ادامه داد: در دنیا هر چه جریان قدرت غیردینی و ضداسلام است، علیه اسلام شده تا پیامبر(ع) را براندازی کند، اما اگر حرکتی که انقلاب اسلامی آغاز کرده گسترش یابد، دیگر آمریکا و استکبار وجود ندارد و این واقعیتی است که دشمن اقرار کرده است.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان اینکه عصر حاضر قرن جنگ تمدن‌ها است، یادآور شد: دشمن در داخل کشور و ملت‌ها توطئه‌ها و جریان کفرآمیز را برای براندازی اسلام ایجاد می‌کند و در این مسیر نیز همه راه‌ها را رفته است، اما در این موقعیت تنها جریانی که مقابل این جریان کفر قرار دارد جبهه انقلاب اسلامی است.

وی لازمه خدمت به پیامبر گرامی اسلام را ورود به جریان انقلاب عنوان و خاطرنشان کرد: اگر کسی مدعی نوکری و خدمت است، زمانی که وارد جبهه انقلاب شد مدافع پیامبر(ص) است، چراکه تنها صف دفاعی جریان اسلام در مقابل کفر انقلاب اسلامی بوده و اگر کسی وارد جریان انقلاب نشود مانند کسانی است که در جنگ احزاب به پیامبر(ص) نپیوستند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی جریان شیعه انگلیسی و وهابیت را دولبه تیز یک قیچی معرفی کرد و گفت: در این وضعیت که در دنیا برای پیامبرزدایی است فقط یک جبهه بوده که در حال مقاومت است، امروز هم قوی‌تر از 40سال گذشته بوده، اگر کسی مدافع پیامبر(ص) است باید به این جبهه بپیوند و اگر وقف شدید باید دفاع کنید و تنها جبهه مقابل استکبار انقلاب اسلامی است.

منبع : فارس

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها