چاپ کردن این صفحه
خطیب جمعه اهل سنت سنندج: حج نمادوحدت، اخوت و برادری مسلمانان جهان است
1398/04/30 72

خطیب جمعه اهل سنت سنندج: حج نمادوحدت، اخوت و برادری مسلمانان جهان است

ماموستا فایق رستمی امام جمعه موقت سنندج به نقش حج در وحدت امت اسلامی اشاره کرد و گفت: حج نماد «وحدت، اخوت و برادری» مسلمانان جهان اسلام است.

ماموستا فایق رستمی  در خطبه‌های نماز‌ جمعه این شهر ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه نمازگزاران و دعای خیر و طلب شفای عاجل برای همه مریضان اظهار داشت: امیدوارم خداوند متعال این امنیت و آسایش کنونی را حفظ و مشکل همه ایمان‌داران را برطرف کند.

وی با اشاره به فرموده رهبر معظم انقلاب به نقش حج در وحدت امت اسلامی اشاره کرد و افزود: حج مرکز و نماد «وحی، وحدت، اخوت و برادری» مسلمانان جهان اسلام بوده و دولت سعودی نسبت به حفظ جان و مال حجاج مسئول است.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت سنندج تصریح کرد: حج نماد عارفانه‌ترین لحظات فردی در میان آئین‌های عبادت خداوندی و در عین حال دل‌ها را برای برادری و اخوت میان همه مسلمانان از هر مذهی و مسلکی آماده می‌کند.

وی با بیان اینکه مکه و مدینه مرکز وحی، رسالت، عرفان، خداشناسی، تولد نور و سعادت است، گفت: باید حجاج در میدانی که به‌راستی همه با هم برابر و یکدل بوده و ثروتمند و فقرا معنایی ندارد، از خداوند متعال طلب عفو و بخشش گناهان و حل مشکلات نیازمندان کنند.

ماموستا رستمی تاکید کرد: حجاج ایرانی باید با اخلاص و دل پاک در این سفر معنوی شرکت و دعای خیر کرده، دستورات خداوند و پیامبرگرامی اسلام(ص) را اجرا و پیام‌رسان وحدت و برادری مسلمانان سراسر کشور به دنیا باشند.

وی به اهمیت و فلسفه نماز جمعه از منظر آیات و روایات اشاره و اظهار کرد: خداوند سبحان در آیاتی از سوره جمعه، مردم را به حضور در نماز جمعه فراخوانده و شرکت در این فریضه الهی را از هر کاری برای آنان سودمندتر دانسته چرا که نه تنها یک عبادت، بلکه مرکز هدایت و مظهر وحدت مسلمین و شکوه و عظمت اسلام است.

امام جمعه موقت سنندج خاطرنشان کرد: امیدوارم همه مسلمانان احترام و کرامت یکدیگر را حفظ کرده و از دستورات خداوند، پیامبر(ص) و قرآن پیروی کرده و کسانی که از راه راست منحرف شده‌اند در رفتار و کردار خود تجدید نظر کنند.

ماموستا رستمی تصریح کرد: امیدواریم این امنیت، آرامش، صلح، صفا و صمیمیت در کشور پایدار و مسلمانان را از شر، جنگ و دسیسه‌های دشمنان اسلام و قرآن حفظ کند.

منبع : تسنیم