درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

جمعه 26 مهر 1398 18 صفر 1441 Friday 18 October 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
با حضور حجت الاسلام علم الهدی کانون تقریب بین‌المذاهب الاسلامیه دانشگاه آزاد خواف افتتاح شد
1398/04/25 74

با حضور حجت الاسلام علم الهدی کانون تقریب بین‌المذاهب الاسلامیه دانشگاه آزاد خواف افتتاح شد

معاون امور ایران در مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: مسئله تفکر تقریبی مخصوص یک نهاد خاص نیست و می‌توان با استفاده از فضا و نیروی خود دانشگاه‌ها جهت تقویت تفکر تقریبی حرکت کرد.

حجت‌الاسلام سید‌حامد علم‌الهدی، معاون امور ایران در مجمع تقریب مذاهب اسلامی در مراسم افتتاح دفتر تقریب بین‌المذاهب الاسلامیه دانشگاه آزاد اسلامی واحد خواف اظهار کرد: اولین کانون تقریب مذاهب در خواف راه‌اندازی شد و در تایباد و تربت جام ادامه خواهد یافت. تفکر تقریبی ارتباط حوزه و دانشگاه و تقویت آن جهت جلوگیری از بروز اختلافات و تناقضات است. ابتدا باید تفکر همزیستی مسالمت‌آمیز در مسئولان و بعد مردم داخل کشور نهادینه شود تا بتوانیم در جامعه جهانی نقش بسزایی ایفا کنیم.

وی ادامه داد: مسئله تفکر تقریبی مخصوص یک نهاد خاص نیست و در سال گذشته با دانشگاه های پیام‌نور و آزاد اسلامی به تفاهم رسیدیم که مجمع تقریب مذاهب در دانشگاه حضور یابد و با استفاده از فضا و نیروی خود دانشگاه‌ها جهت تقویت تفکر تقریبی حرکت کنیم تا به امت واحده دست یابیم.

در ادامه علی سروری مجد، دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی طی سخنانی عنوان کرد: رویکرد جدید دانشگاه آزاد اسلامی پرداختن به تقریب مذاهب اسلامی و آنچه که در دانشگاه آزاد قرار است شکل بگیرد یک اتحاد و انسجام واقعی است که با وحدت و همدلی میسر خواهد بود.

وی افزود: در مناطق تلفیقی و مرزی با خطر وهابیت و تکفیری روبه‌رو هستیم که این به ضرر شیعه و اهل‌سنت است و باید با همفکری و همکاری علمای مذاهب پیشگیری شود.

همچنین مولانا حبیب الرحمن مطهری مدیریت حوزه علمیه احناف خواف نیز عنوان کرد: در شهرستان خواف شیعه و اهل سنت با وحدت و اخوت در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند، وهابیت و تندروی وجود ندارد و همه حنفی و وابسته به علمای خود هستند.

وی افزود: در آشوب‌های دی ماه ۱۳۹۶ که در مناطق مختلف کشور آشوب‌هایی رخ داد اما در خواف هیچ تنشی نداشتیم و مردم این منطقه مرزداران خوبی هستند.

مطهری ادامه داد: از افتتاح دفتر تقریب مذاهب دانشگاه آزاد اسلامی در خواف خرسند هستیم و همه ما باید جهت وحدت عملی حرکت کنیم و این امر با هم‌نشینی و هم‌اندیشی علما و دانشگاهیان همه مذاهب میسر خواهد بود.

مدیریت حوزه علمیه احناف خواف بیان کرد: جلوگیری از مسائلی که ایجاد اختلاف می‌کنند، استفاده از اساتیدی که اهل علم و دین و دارای وجه اجتماعی باشند، جذب طلاب فارغ‌التحصیل از حوزه‌های علمیه، پذیرش مدارک تحصیلی حوزوی طلاب و استفاده از علمای اهل سنت در تدریس دانشگاه از خواسته‌های مدنظر ما در دفتر تقریب‌المذاهب است.

منبع : ایکنا

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها