چاپ کردن این صفحه
امام جمعه اهل سنت مریوان : ارادت مردم کردستان به اهل بیت مثال‌زدنی است
1398/04/22 58

امام جمعه اهل سنت مریوان : ارادت مردم کردستان به اهل بیت مثال‌زدنی است

امام جمعه مریوان با بیان اینکه مودت و محبت به اهل بیت در آیات متعددی از قرآن کریم مورد تاکید قرار گرفته است، گفت: ارادت مردم کردستان به اهل بیت مثال‌زدنی است.

ماموستا مصطفی شیرزادی در سنندج با اشاره به جایگاه اهل بیت در بین جوامع اهل سنت، اظهار کرد: مودت و محبت به اهل بیت در آیات متعددی از قرآن کریم مورد تاکید قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: پیامبر مکرم اسلام(ص) و اهل بیت(س) در راستای گسترش دین اسلام زحمات زیادی را کشیده‌اند و حراست از این دین الهی بزرگترین رسالت همه مسلمانان است.

وی افزود: عمل به سیره و روش پیامبر(ص) و اهل بیت(س) از دیگر مباحث مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد چرا که تنها با بازگشت به سیره انبیا و اولیای الهی است که ما را از مشکلات و آسیب‌های موجود دور می‌کند.

امام جمعه مریوان گفت: اگر امروز شاهد ناهنجاری‌هایی زیادی در جامعه هستیم به دلیل دور شدن از اعتقادات و سیره و روش‌ پیامبران و ائمه اطهار مانند امام رضا(ع) است که زندگیشان سرشار از درس و الگو برای تک‌تک انسان‌هاست.

ماموستا شیرزادی با تاکید مردم کردستان اراده زیادی به اهل بیت دارند، گفت: بیشترین اشعار در مورد اهل بیت توسط شاعران کرد نوشته شده است و هیچ قومی به اندازه کردها در این زمینه کار نکرده‌اند و این نشان از عمق ارادت آنان به اهل بیت است.

منبع : فارس