چاپ کردن این صفحه
امام جمعه اهل سنت کامیاران : امام رضا علیه السلام محور وحدت و همدلی مسلمانان در ایران است
1398/04/22 268

امام جمعه اهل سنت کامیاران : امام رضا علیه السلام محور وحدت و همدلی مسلمانان در ایران است

ماموستا توفیق قربانی امام جمعه اهل سنت کامیاران امام رضا علیه السلام را محور وحدت، همدلی و یکرنگی مسلمانان در ایران خواند.

ماموستا توفیق قربانی  در کامیاران اظهار داشت: تمامی ماموستایان و اساتید فقه اهل سنت برای جایگاه امام رضا(ع) عزت و احترام خاصی قائل هستند چرا که این امام همام سبیه اولاد پیغمبر بزرگوار هستند.

امام جمعه اهل سنت کامیاران ادامه داد: علمای بزرگ اهل تصوف نیز امام رضا را مردی بزرگوار می‌دانند و احترام خاصی برای ایشان و اهل بیت علیهم السلام قائل هستند و توسل به آنان نشان از ارادت مردم کردستان به این بزرگان دین است.

قربانی در ادامه تصریح کرد: امام رضا به عنوان امام و پیشوای دینی و رئیس طریقه قادریه و نقشبندیه و رئیس سلسله علمای اهل سنت جایگاه والایی دارد.

وی امام رضا را محور وحدت همدلی و وحدت مسلمانان در ایران خواند و ادامه داد: می‌توان از جایگاهی که امام رضا(ع) در بین اهل تسنن و اهل تشیع دارد جایگاهی برای همدلی و همراهی در بین مسلمانان ساخت.

قربانی در پایان به اعتقاد راسخ به امام رضا در بین مردم اهل سنت و به ویژه مردم شافعی‌مذهب استان کردستان اشاره و تصریح کرد: مردم در کردستان به امام رضا و اهل بیت پیامبر اعتقاد راسخ دارند و برای آن بزرگواران عزت و احترام خاصی قائل هستند.

منبع : فارس