درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

دوشنبه 7 بهمن 1398 1 جمادی‌الثانی 1441 Monday 27 January 2020

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله : اصلاح اختلافها، از تمامی نمازها و روزه‏ ها برتر است
امام جمعه اهل سنت کامیاران : امام رضا علیه السلام محور وحدت و همدلی مسلمانان در ایران است
1398/04/22 280

امام جمعه اهل سنت کامیاران : امام رضا علیه السلام محور وحدت و همدلی مسلمانان در ایران است

ماموستا توفیق قربانی امام جمعه اهل سنت کامیاران امام رضا علیه السلام را محور وحدت، همدلی و یکرنگی مسلمانان در ایران خواند.

ماموستا توفیق قربانی  در کامیاران اظهار داشت: تمامی ماموستایان و اساتید فقه اهل سنت برای جایگاه امام رضا(ع) عزت و احترام خاصی قائل هستند چرا که این امام همام سبیه اولاد پیغمبر بزرگوار هستند.

امام جمعه اهل سنت کامیاران ادامه داد: علمای بزرگ اهل تصوف نیز امام رضا را مردی بزرگوار می‌دانند و احترام خاصی برای ایشان و اهل بیت علیهم السلام قائل هستند و توسل به آنان نشان از ارادت مردم کردستان به این بزرگان دین است.

قربانی در ادامه تصریح کرد: امام رضا به عنوان امام و پیشوای دینی و رئیس طریقه قادریه و نقشبندیه و رئیس سلسله علمای اهل سنت جایگاه والایی دارد.

وی امام رضا را محور وحدت همدلی و وحدت مسلمانان در ایران خواند و ادامه داد: می‌توان از جایگاهی که امام رضا(ع) در بین اهل تسنن و اهل تشیع دارد جایگاهی برای همدلی و همراهی در بین مسلمانان ساخت.

قربانی در پایان به اعتقاد راسخ به امام رضا در بین مردم اهل سنت و به ویژه مردم شافعی‌مذهب استان کردستان اشاره و تصریح کرد: مردم در کردستان به امام رضا و اهل بیت پیامبر اعتقاد راسخ دارند و برای آن بزرگواران عزت و احترام خاصی قائل هستند.

منبع : فارس

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها