درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 27 مهر 1398 19 صفر 1441 Saturday 19 October 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
نماینده ولی فقیه در کردستان : تبیین نگاه تقریبی شهید شیخ‌الاسلام ضرورت شرایط امروز جامعه است
1398/04/22 68

نماینده ولی فقیه در کردستان : تبیین نگاه تقریبی شهید شیخ‌الاسلام ضرورت شرایط امروز جامعه است

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: نگاه شهید ماموستا شیخ‌الاسلام و دیدگاه ایشان در زمینه تقریب مذاهب و وحدت اسلامی راهگشا و کارساز است و تبیین چنین دیدگاهی برای شرایط امروز جامعه یک ضرورت است.

سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در نشست شورای راهبردی همایش ملی نکوداشت شهید ماموستا شیخ‌الاسلام در سنندج، اظهار کرد: شهادت چیزی است که انسان با افتخار انتخاب می‌کند و نصیب هر کسی نمی‌شود.

وی تصریح کرد: تا پیمانه زندگی انسان تمام نشود از این دنیا به دیار باقی نخواهد رفت ولی چه برکت بزرگی است که انسان در دنیا شهید شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اذعان کرد: شهادت براساس ارزش‌ انسان‌ها نصیب آنها می‌شود، خداوند براساس حکمت به انسان‌ها هدیه‌ای می‌دهد و کسانی که به شهادت می‌رسند نیز به واسطه کارهایی است که در این دنیا انجام داده‌اند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی تصریح کرد: امام حسین(ع) به عنوان سیدالشهدا چون ویژگی‌های خاصی دارند در جایگاه سید شهدا قرار گرفته و ما در کشور و استان کردستان هم شهدایی با ویژگی‌های خاص زیاد داریم که ماموستا شهید شیخ‌الاسلام نمونه‌ای از این شهدا است.

وی تاکید کرد: باید بیشتر به ابعاد شخصیتی شیخ‌الاسلام در قالب نکوداشت این شهید پرداخته شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اضافه کرد: نخستین همایش نکوداشت شهید شیخ‌الاسلام ظرفیت مناسبی برای پرداختن به ابعاد شخصیتی این شهید والامقام است که باید از این ظرفیت به نحو احسن استفاده کنیم.

حسینی‌شاهرودی گفت: شهید شیخ‌الاسلام همواره مورد احترام بوده و هست و در این چند سال که از شهادت این شیخ شهید می‌گذرد برنامه‌های مختلفی در مورد معرفی ابعاد شخصیتی این شهید بزرگوار انجام شده که همه اینها مقدمه‌ای برای انجام کارهای بزرگ است.

وی عنوان کرد: کسی که شهید می‌شود نیازی به برگزار برنامه و تعریف ما ندارد چراکه آنها در جایگاه ویژه‌ای قرار گرفته‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: شهدا مانند گنج‌هایی هستند که ما باید از وجود آنها بهره بگیریم و به فرموده مقام معظم رهبری، مظهر قدرت جمهوری اسلامی شهدا هستند و این بهترین تعبیر از شهدا می‌تواند باشد.

حسینی‌شاهرودی تصریح کرد: تا زمانی که جامعه با نگاه شهدا و پشت سر شیخ‌الاسلام‌ها به عنوان مظهر وحدت اسلامی حرکت کنیم عظمت و اقتدار خواهیم داشت.

وی افزود: نگاه شیخ‌الاسلام و دیدگاه ایشان در زمینه تقریب مذاهب و وحدت اسلامی راهگشا و کارساز است و تبیین چنین دیدگاهی برای شرایط امروز جامعه یک ضرورت است چرا که این نگاه‌ها  می‌تواند جامعه را رشد دهد.

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: اگر می‌خواهیم مشاهیر یک قوم را به جهان معرفی کنیم باید شخصیت‌هایی مانند شیخ شهید شیخ‌الاسلام را معرفی کنیم چون اینها وزنه‌های سنگینی هستند.

حسینی‌شاهرودی اذعان داشت: زنده نگه‌داشتن نام شهدا و یاد شهدا کمتر از شهادت نیست چون این کار موجب ترویج و نهادینه‌شدن روحیه شهادت‌طلبی و اخلاص در جامعه می‌شود.

وی تاکید کرد: برخورداری از روحیه ایثار و شهادت در جامعه عامل اقتدار و عظمت ملت ایران است و شهدا و الگوگیری از سیره و روش زندگی آنان مانند موتور محرکه‌ای است که جامعه را به سمت جلو حرکت می‌دهد.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری شفاعت را از ویژگی‌های شهدا دانست و گفت: یکی از مقاماتی که شهدا دارند، مقام شفاعت است که باید از آنها بخواهیم ما را شفاعت کنند.

وی تصریح کرد: اگر قرار است برای کسانی کار کنیم و افرادی را معرفی کنیم در راستای معرفی افرادی تلاش کنیم که بتوانند یک فرهنگ اصیل را در جامعه ترویج دهند و برای مردم و دین آنها کاری کرده باشند.

گفتنی است؛ سرانجام فعالیت‌های علمی، دینی و فرهنگی ماموستا شیخ‌الاسلام و تلاش‌های خستگی‌ناپذیرش ایشان در راه اعتلای وحدت کلمه و دین اسلام موجب شد تا هدف کینه‌توزان و دشمنان اسلام قرار گیرد و در 27 رمضان (شب قدر) سال 1388 بعد از اقامه نماز مغرب در مقابل مسجد سیدقطب سنندج به‌دست عوامل مزدور به فیض شهادت نایل آید.

منبع : فارس

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها