چاپ کردن این صفحه
نماینده ولی فقیه در استان کردستان: اهل‌سنت ارادت خاصی به امام رضا(ع) دارند‌
1398/04/19 76

نماینده ولی فقیه در استان کردستان: اهل‌سنت ارادت خاصی به امام رضا(ع) دارند‌

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: مردم اهل‌سنت ارادت خاصی به امام رضا(ع) داشته و شیعه و سنی محب اهل‌بیت هستند.

آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در دیدار با کاروان «زیر سایه خورشید» که در دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان برگزار شد، اظهار داشت: خداوند را شاکریم که میزبان بیرق متبرک امام رضا(ع) در استان کردستان هستیم.

وی افزود: هرساله در دهه مبارک کرامت عطر و بوی امام رضا(ع) در استان کردستان به شمام می‌رسد و مردم از بیرق متبرک ایشان استقبال بی‌نظیری می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با ذکر اینکه حضرت معصومه(س) جایگاه بسیار والایی در نزد خدا داشتند، تصریح کرد: وجود این دو شخصیت و خواهر و برادر بزرگوار در ایران افتخار بسیار بزرگی است چراکه شخصیتی کریم و کریمه و بسیار بخشنده داشتند.

وی ادامه داد: افرادی که حضرت معصومه(س) را به‌خوبی شناخته و نسبت به این شخصیت معرفت پیدا کنند بهشتی خواهند شد.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی گفت: امام رضا(ع) با جایگاه ویژه خود نزد خدا همچون خورشیدی درخشان در دنیا می‌درخشد و فرمایشات ایشان روشنایی‌بخش بوده به‌طوری که دنیا را روشن می‌کند.

وی رسیدن به بهشت را در گرو شناخت خدا، صادقین و اهل‌بیت دانست و اظهار کرد: اهل‌بیت برای اجر و خدمت در راه خدا تلاش کردند و توسل به آنها تمام نیازها از جمله فکری و مادی را برطرف می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: مردم متدین کردستان به اهل‌بیت(ع) عشق ورزیده و باید این علاقه نمایان شود چراکه برای رسیدن به بهشت باید این راه را در پیش گرفت.

وی یادآور شد: مردم اهل‌سنت ارادت خاصی به امام رضا(ع) داشته و این مسئله نیز به خوبی در روایات آمده، به‌طوری که امام شافعی هم اشعاری زیبایی درباره محبت اهل‌بیت سروده و علی‌رغم رسوبات فکری مردمان آن زمان علیه امام علی(ع)، با اشعار خویش از این امام بزرگوار دفاع کردند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان خاطرنشان کرد: امام محمد غزالی که مورد احترام همه اهل‌سنت بوده امام رضا(ع) را سلطان سلاطین خوانده و احترام و جایگاه ویژه‌ای را برای ایشان قائل بود.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی وجود بیرق متبرک امام رضا(ع) را در استان منشاء خیر و برکت خواند و اظهار کرد: امیدواریم توفیق همراهی با اهل‌بیت نصیب همه مردم شود چراکه شیعه و سنی همه محب اهل‌بیت هستند.

منبع : تسنیم