درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

جمعه 26 مهر 1398 18 صفر 1441 Friday 18 October 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان: اهل‌سنت ارادت خاصی به امام رضا(ع) دارند‌
1398/04/19 72

نماینده ولی فقیه در استان کردستان: اهل‌سنت ارادت خاصی به امام رضا(ع) دارند‌

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: مردم اهل‌سنت ارادت خاصی به امام رضا(ع) داشته و شیعه و سنی محب اهل‌بیت هستند.

آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در دیدار با کاروان «زیر سایه خورشید» که در دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان برگزار شد، اظهار داشت: خداوند را شاکریم که میزبان بیرق متبرک امام رضا(ع) در استان کردستان هستیم.

وی افزود: هرساله در دهه مبارک کرامت عطر و بوی امام رضا(ع) در استان کردستان به شمام می‌رسد و مردم از بیرق متبرک ایشان استقبال بی‌نظیری می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با ذکر اینکه حضرت معصومه(س) جایگاه بسیار والایی در نزد خدا داشتند، تصریح کرد: وجود این دو شخصیت و خواهر و برادر بزرگوار در ایران افتخار بسیار بزرگی است چراکه شخصیتی کریم و کریمه و بسیار بخشنده داشتند.

وی ادامه داد: افرادی که حضرت معصومه(س) را به‌خوبی شناخته و نسبت به این شخصیت معرفت پیدا کنند بهشتی خواهند شد.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی گفت: امام رضا(ع) با جایگاه ویژه خود نزد خدا همچون خورشیدی درخشان در دنیا می‌درخشد و فرمایشات ایشان روشنایی‌بخش بوده به‌طوری که دنیا را روشن می‌کند.

وی رسیدن به بهشت را در گرو شناخت خدا، صادقین و اهل‌بیت دانست و اظهار کرد: اهل‌بیت برای اجر و خدمت در راه خدا تلاش کردند و توسل به آنها تمام نیازها از جمله فکری و مادی را برطرف می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: مردم متدین کردستان به اهل‌بیت(ع) عشق ورزیده و باید این علاقه نمایان شود چراکه برای رسیدن به بهشت باید این راه را در پیش گرفت.

وی یادآور شد: مردم اهل‌سنت ارادت خاصی به امام رضا(ع) داشته و این مسئله نیز به خوبی در روایات آمده، به‌طوری که امام شافعی هم اشعاری زیبایی درباره محبت اهل‌بیت سروده و علی‌رغم رسوبات فکری مردمان آن زمان علیه امام علی(ع)، با اشعار خویش از این امام بزرگوار دفاع کردند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان خاطرنشان کرد: امام محمد غزالی که مورد احترام همه اهل‌سنت بوده امام رضا(ع) را سلطان سلاطین خوانده و احترام و جایگاه ویژه‌ای را برای ایشان قائل بود.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی وجود بیرق متبرک امام رضا(ع) را در استان منشاء خیر و برکت خواند و اظهار کرد: امیدواریم توفیق همراهی با اهل‌بیت نصیب همه مردم شود چراکه شیعه و سنی همه محب اهل‌بیت هستند.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها