درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

چهارشنبه 22 آبان 1398 15 ربیع‌الاول 1441 Wednesday 13 November 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
امام صادق علیه السلام متعلق به همه مذاهب و آیین‌ها است
1398/04/10 90

امام صادق علیه السلام متعلق به همه مذاهب و آیین‌ها است

مدير فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد گفت: دوران امام صادق علیه السلام دوره کم نظیری بود و نه تنها شیعیان بلکه مذاهب دیگر نیز از دریای علم و معرفت آن حضرت بهره‌مند شدند، بنابراین می‌توان امام صادق(ع) را متعلق به همه مذاهب و آیین‌ها دانست.

همزمان با  شهادت ششمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام جعفر صادق(علیه السلام) مراسم سوگواری و عزاداری آن حضرت با حضور خانواده‌های  شهدای مدافع حرم، ایثارگران، رزمندگان و دلدادگان آن حضرت در حسینیه هنر شهر مشهد برگزار شد. 

در این مراسم مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد به بیان فضایل رئیس مکتب شیعه پرداخت و گفت: اگر نگاه اجمالی به دوران حیات اهل بیت داشته باشیم دوران 35 ساله امامت امام صادق علیه السلام را می‌توان دوران طلایی نامید زیرا در زمان امامت آن حضرت نهضت شیعه تکمیل و با تأسیس دانشگاه امام صادق(ع) به شیعه حیات دوباره بخشیده شد.

حجت‌الاسلام حسن فروتن افزود: امام صادق علیه السلام نه تنها در علوم  فقهی بلکه در  تمامی علوم تبحر خاصی داشت و در هر حوزه شاگردانی را تربیت کرد که چهار هزار شاگرد در محضر ایشان علوم نقلی و عقلی را آموختند.

وی به طرق ره یافتگان دانشگاه آن حضرت  اشاره و بیان کرد: عده‌ای از دانش آموختگان مکتب امام صادق(ع) کسانی بودن که در جلسات عمومی کسب فیض کردند و عده‌ای به‌طور خاص در منزل ایشان حضور پیدا می‌کردند و از دریای بیکران حضرت نهایت استفاده را  بردند و سومین گروه شاگردان نامداری همچون جابربن حیان، مومن طاق و بسیاری از چهره‌های درخشان  بودند که تاریخ  به‌عظمت از آنان یاد می‌کند. 

مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد ادامه داد: دوران حیات آن حضرت دوره کم نظیری بود و نه تنها شیعیان بلکه مذاهب دیگر نیز از دریای علم و معرفت آن حضرت بهره‌مند شدند، بنابراین می‌توان امام صادق(ع) را متعلق به همه مذاهب و آیین‌ها دانست.

فروتن با اشاره به فرازی از وصیت‌نامه امام  راحل(ره) اظهار کرد: ما مفتخریم که فقه ما که دریای بی‌پایان است از آثار امام صادق(ع) است و این جز افتخارات ماست.

وی گفت: امام صادق علیه السلام مروج فرهنگ علوی بود و مدافعان حرم الهام گرفته از این امام همام در مقابل فرهنگ انحرافی ایستاده‌اند و جان خویش را تقدیم اسلام کردند.

منبع : فارس

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها