درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

دوشنبه 7 بهمن 1398 1 جمادی‌الثانی 1441 Monday 27 January 2020

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله : اصلاح اختلافها، از تمامی نمازها و روزه‏ ها برتر است
امام جمعه اهل تسنن زاهدان : مسلمانان با وحدت مشکلات را حل کنند
1398/04/10 128

امام جمعه اهل تسنن زاهدان : مسلمانان با وحدت مشکلات را حل کنند

امام جمعه اهل تسنن زاهدان گفت: ایرانی‌ها، رومی‌ها و هندی‌ها به زور مسلمان نشدند بلکه همه اینها متاثر از اخلاق اسلامی و سیره ائمه و پیامبر است، ما باید امروز به اصل قرآن عظیم‌الشأن، سیره ائمه و پیامبر برگردیم که زندگی و همزیستی مسالمت آمیز نیز بخشی از آن است.

مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه اهل تسنن زاهدان در کنفرانس بین المللی ظرفیت های راهبردی آموزه های اسلام در تحقق همزیستی مسالمت آمیز  در دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: دین اسلام دین استدلال و منطق است و ظرفیت‌های کلانی دارد، اگر به سیره پیامبر مراجعه کنید می‌بینید که اسلام چقدر ظرفیت دارد در دین اجباری نیست و آنچه از ارسال پیامبران و نازل کردن کتب وجود دارد بیان حق است. 

وی افزود: اسلام دین افراط گرایی نیست و تندروی و افراط‌گرایی، تبعیض گرایی، بی انصافی و بی عدالتی در آن جایی ندارد، اسلام دین حقوق دیگران است.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: ایرانی‌ها، رومی‌ها و هندی‌ها  به زور مسلمان نشدند بلکه همه اینها متاثر از اخلاق اسلامی و سیره ائمه و پیامبر است، ما باید امروز به اصل قرآن عظیم‌الشأن و سیره ائمه و پیامبر برگردیم که  زندگی و همزیستی مسالمت آمیز نیز بخشی از آن است.

اسماعیل زهی اظهار داشت: بسیار متاسفم که امروز تفرقه و اختلاف در کشورهای جهان اسلام وجود دارد، امروز دشمن بین کشورهای اسلامی اختلاف انداخته‌‌ و سعی دارد از این تفرقه‌ها بهره ببرد، اسلام دین مذاکره است و راه حل تنها مذاکره و گفت‌وگو است.

امام جمعه زاهدان توضیح داد: مسلمانان باید حقوق یکدیگر را به رسمیت بشناسند، حقوق اقلیت‌های قومی و مذهبی به انسجام و برادری کمک می‌کند، ما در ایران اسلامی از گفتمان و صحبت استفاده  می‌کنیم و راه ما راه وحدت اسلامی است، مسلمان باید در کنار یکدیگر قرار بگیرند و با هم برای حل مشکلات، گفت‌وگو کنند.

منبع : فارس

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها