چاپ کردن این صفحه
افطاری مشترک شیعه و سنی در استان فارس
1398/02/29 94

افطاری مشترک شیعه و سنی در استان فارس

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان فارس گفت: در ایام ماه رمضان و در برنامه‌ای مشترک جامعه شیعه و اهل سنت فارس بر سر یک سفره افطار می‌کنند.

حجت‌الاسلام محمدصادق محرابی با اشاره به اینکه فارس به‌عنوان استانی تلفیقی و ترکیبی برنامه مشترک و پیرامونی با اهل سنت دارد، اظهار داشت: در راستای تحقق فرمایش مقام معظم رهبری برنامه‌هایی مشترک با جامعه اهل سنت شامل برپایی کرسی‌های تلاوت‌، نشست‌ها و سفره‌های افطاری برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اعزام 3 هزار طلبه و روحانی به نقاط مختلف استان فارس، گفت: با وجود طراحی‌های دشمن در ترویج و گسترش توطئه‌های خود در شبکه‌های مجازی برای تهی کردن جامعه از دین و معنویت، افزایش دینداری مردم سبب شده این توطئه‌ها نقش بر آب شود.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی فارس تصریح کرد: تبیین گام دوم انقلاب در حوزه و مراکز تبلیغ در قالب محور‌های خودسازی، جامعه‌پذیری و تمدن سازی از برنامه‌های اصلی مبلغان در ماه رمضان است.

محرابی بیان داشت: عملیاتی کردن طرح قرآنی 1440 در قالب تفسیر سوره احزاب و محورهای جریان شناسی، فرصت‌ها، تهدید‌ها، نفوذ منافقان و تطبیق آن با شرایط فعلی جامعه ازجمله فعالیت این نهاد در ماه رمضان است.

وی از برپایی نماز عید فطر به امامت نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه شیراز خبر داد و افزود: توجه به مناطق محروم و کم برخوردار و حاشیه‌نشین یکی از اهداف اصلی نظام اسلامی است و در این راستا برپایی نماز عید فطر به امامت آیت‌الله لطف‌الله دژکام در یکی از مناطق محروم شیراز در راستای تحقق این خواسته انجام می‌شود.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی فارس اضافه کرد: گردهمایی مجموعه‌های قرآنی، هیأت مذهبی و شعرای آیینی در 28 رمضان در مسجد شهدا، گفتمان‌سازی اندیشه‌سازی اندیشه‌های امام راحل و مقام معظم رهبری از دیگر فعالیت‌های اداره کل تبلیغات اسلامی استان فارس در این ایام است.

منبع : فارس