درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

جمعه 29 شهريور 1398 20 محرم 1441 Friday 20 September 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
کرمانشاه| جشن‌های زیر سایه خورشید در جهت وحدت شیعه و سنی برگزار می‌شود
1398/02/18 120

کرمانشاه| جشن‌های زیر سایه خورشید در جهت وحدت شیعه و سنی برگزار می‌شود

جشن‌های بین‌المللی «زیر سایه خورشید» با حضور کاروان رضوی در استان کرمانشاه در زمینه تحکیم وحدت شیعه و سنی برگزار می‌شود.

رضا فرخشاهی در نخستین نشست هم‌اندیشی جشنهای زیر سایه خورشید در کرمانشاه، میزبانی کاروان رضوی را فرصتی مغتنم برای نهادینه کردن فرهنگ رضوی عنوان کرد و اظهار داشت: به دنبال آن هستیم که با استفاده از ظرفیت سفیران کاروان رضوی، ضمن ایجاد یک جریان فرهنگی تلاش خود را برای تبدیل این جشنها به یک رویداد بزرگ فرهنگی به کار بگیریم.

نماینده آستان قدس رضوی در جشنهای بین‌المللی زیر سایه خورشید در کرمانشاه انجام تخصصی کارها در حوزه فرهنگ را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: در برنامه‌های دهه کرامت و برگزاری جشنهای این دهه تلاش می‌شود ضمن عمق بخشیدن به فعالیتها، برنامه‌های این ایام در بهترین شرایط و در شأن امام هشتم(ع) اجرا شود.

فرخشاهی با اشاره اینکه تعظیم شعائر، فرصت‌سازی تبلیغی، پاسخ به نیازهای معرفتی مردم، مقابله با تفکرات افراطی، کمک به ترویج فرهنگ زیارت از راه دور از اهداف حضور کاروان رضوی در کرمانشاه است، گفت: ارائه الگوی رفتاری اهل بیت(ع) به‌ویژه برای نسل جوان در سایه تبیین شخصیت علمی، اخلاقی و رفتاری قائم آل محمد(ص) و تمرکز بر شعار واحد همدلی و همزبانی در سبک زندگی اهل بیت(ع) از دیگر اهداف و سیاستهای محوری برنامه‌های دهه کرامت و حضور کاروان رضوی در کرمانشاه است.

نماینده آستان قدس رضوی در جشنهای بین‌المللی زیر سایه خورشید این اتفاق را بزرگترین رویداد جهان اسلام دانست و افزود: نه تنها ایران اسلامی بلکه سراسر جهان در دهه کرامت به واسطه جشنهای بین‌المللی زیر سایه خورشید سرشار از نور رضوی می‌شود.

وی با بیان اینکه با توجه به منویات مقام معظم رهبری ما توانستیم جشنهای زیر سایه خورشید را برای نخستین بار در حوزه اشتغال و ازدواج وارد کرده و از طرفی ظرفیتهای بسیاری را فعال کنیم، بیان کرد: امسال سه گروه از خدام بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) از 14 تا 24 تیر ماه در استان کرمانشاه حضور می‌یابند.

فرخشاهی با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه تحکیم وحدت شیعه و سنی با حضور کاروان رضوی در استان کرمانشاه گفت: سال گذشته حضور کاروان رضوی در مسجد جامع شافعی و شرکت خادمان بارگاه ملکوتی علی بن موسی الرضا(ع) در نماز جمعه اهل تسنن یکی از وقایع مهم و تاثیرگذار بود.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها