درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

جمعه 29 شهريور 1398 20 محرم 1441 Friday 20 September 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت : تأکید مستمر امام خمینی و رهبر انقلاب بر وحدت و پرهیز از تفرقه بین مسلمانان
1398/02/18 99

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت : تأکید مستمر امام خمینی و رهبر انقلاب بر وحدت و پرهیز از تفرقه بین مسلمانان

نماینده جدید ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب توصیه‌های بسیاری درباره با وحدت و پرهیز از تفرقه در حج دارند.

حجت الاسلام سیدعبدالفتاح نواب در مراسم تکریم سیدعلی قاضی عسگر و معرفی خود به عنوان نماینده جدید ولی فقیه در امور حج و زیارت، که امروز در سازمان حج و زیارت برگزار شد، اظهار داشت: امام خمینی (ره) و پس از ایشان مقام معظم رهبری 20 برنامه در پنج محور خطاب به نمایندگان خود در حوزه حج بیان کردند که نخستین مورد آن ایجاد آمادگی و تحول است که خوشبختانه در این زمینه کارهای زیادی انجام شده و قدمهای بزرگی برداشته شده است ولی در عین حال به دلیل اینکه زائران هر ساله گروههای جدیدی هستند این کار باید ادامه پیدا کند. 

وی افزود: بیشترین تکیه و توجه حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری درباره همگرایی، اخوت و وحدت بین مسلمانان است. در واقع نیمی از 20 توصیه‌ای که آنها داشته‌اند در رابطه با وحدت و پرهیز از تفرقه بوده است. نکات مذکور این وظیفه را ایجاد می‌کند که وحدت کلمه داشته باشیم که خوشبختانه در این خصوص شعار حج امسال بسیار هوشمندانه انتخاب شده است.

نماینده جدید ولی فقیه در امور حج و زیارت ادامه داد: علاوه بر پاسداری از خون شهدا و آگاه‌سازی مسلمانان در محور پنجم به پرهیز از عوامل وهن مذهب تأکید شده است. یعنی چیزی که جزو مذهب نیست نباید موجب وهن شود و باید به دقت مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام نواب خاطرنشان کرد: در حکمی که رهبر معظم انقلاب به حجت الاسلام قاضی عسگر داده بودند و در حکمی که به بنده ارائه شده به شناخت ظرفیتهای حج و افزایش بهره مندی‌های ظرفیت‌های اجتماعی و فردی اشاره شده است. در این خصوص دست ما به سوی ظرفیت‌های فرهنگی و دانشگاهی است تا ما را یاری کنند چرا که ظرفیت‌های ناشناخته زیادی وجود دارد.

وی ادامه داد: در برنامه‌هایی که در بعثه صورت گرفته سامان بخشی خوبی وجود داشته و از سوی مقام معظم رهبری نیز راهبردهایی درنظر گرفته شده است. یکی از نهادهای مورد تأیید جامعه بعثه و سازمان حج است که برنامه‌های جدید آن سال به سال مطابق با نیازها براورد می‌شود. اما ما وارد دهه پنجم انقلاب شده ایم و حوزه حج و زیارت نیز باید در این حوزه نقش آفرینی داشته باشد که این امر نیاز به برنامه ریزی و کار دارد.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها