درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

چهارشنبه 1 آبان 1398 23 صفر 1441 Wednesday 23 October 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
علاالدین رئیس دانشگاه علوم و معارف لبنان فعالیت‌های دانشگاه مذاهب اسلامی در ایران را بسیار تحسین برانگیز خواند
1398/02/09 145

علاالدین رئیس دانشگاه علوم و معارف لبنان فعالیت‌های دانشگاه مذاهب اسلامی در ایران را بسیار تحسین برانگیز خواند

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در ادامه دیدارهای خود در جریان سفر به کشور لبنان با علاءالدین رئیس دانشگاه معارف بیروت دیدار و درخصوص همکاری‌های مشترک و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار که معاونین و رئیس دانشکده ادیان و مطالعات اسلامی این دانشگاه نیز حضور داشت مختاری ضمن معرفی دانشگاه مذاهب اسلامی در ایران، این دانشگاه را یک دانشگاه ممتاز و ویژه با کارکردهای تقریبی توصیف کرد که شیعه و سنی در آن هم تحصیل و هم تدریس می‌کنند و زندگی مسالمت‌آمیز در کنار همدیگر را تجربه می‌کنند.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی تأکید کرد: ما معتقدیم چالش‌های امروز راهکارهای دینی دارد و می‌توان با تقریب و بهره‌مندی از روش‌های آکادمیک به این راهکار رسید.

در ادامه دکتر مختاری گزارشی از فعالیت‌های دانشگاه اهداف و رسالت‌های آن ارائه کرد.

همچنین علاالدین رئیس دانشگاه علوم و معارف لبنان فعالیت‌های دانشگاه مذاهب اسلامی در ایران را بسیار تحسین برانگیز خواند و گفت: دانشگاه مذاهب اسلامی شاهد علمی و عملی بر همزیستی مسالمت‌آمیز پیروان مذاهب در ایران است.

وی جامعه لبنان را جامعه‌ای دارای تنوع مذهبی و همزیستی مسالمت‌آمیز عنوان کرد و وجود دانشگاه مذاهب اسلامی در لبنان را کمکی به این همزیستی دانست.

در این دیدار درخصوص همکاری در برگزاری دوره‌های زبان آموزی فارسی در ایران توسط دانشگاه مذاهب اسلامی و زبان عربی در دانشگاه معارف اسلامی لبنان، برگزاری نشست‌ها و مجلات مشترک علمی، تبادل استاد و دانشجو و... توافق حاصل شد.

در پایان این دیدار رئیس دانشگاه معارف اسلامی از حضور مختاری و فعالیت‌های تقریبی ایشان تقدیر به عمل آورد.

منبع : فارس

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها