درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

چهارشنبه 1 آبان 1398 23 صفر 1441 Wednesday 23 October 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
نماینده ولی‌فقیه در گیلان: هدف مشترک علماء اهل تشیع و تسنن تبلیغ اسلام ناب است
1398/02/09 149

نماینده ولی‌فقیه در گیلان: هدف مشترک علماء اهل تشیع و تسنن تبلیغ اسلام ناب است

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان گفت: هدف مشترک علماء اهل تشیع و تسنن تبلیغ اسلام ناب و ایستادگی در برابر دشمنان دین خداوند است.

آیت‌الله رسول فلاحتی در دیدار با علمای اهل تسنن گیلان بر لزوم ادامه نشست‌های مشترک بین علماء اهل سنت و تشیع اظهار داشت: هدف مشترک علماء اهل تشیع و تسنن تبلیغ اسلام ناب و ایستادگی در برابر دشمنان دین خداوند است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه ارتباط مشترک بین علماء اهل تشیع و تسنن کدورت‌ها را از بین می‌برد عنوان کرد: برگزاری نشست های مشترک بین علمای شیعه و سنی برای ارتباط بیشتر برگزار می‌شود و به معنای شیعه شدن اهل تسنن و سنی شدن اهل تشیع نیست.

امام جمعه رشت زندگی کردن مسالمت‌آمیز اهل تشیع و اهل تسنن در کنار یکدیگر را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: روایات زیادی از امامان معصوم در این مورد بیان شده است به طوری‌که در گیلان اهل سنت و شیعه منطقه تالش از هزار سال گذشته در کنار همدیگر زندگی می‌کنند.

آیت‌الله فلاحتی تبلیغ اسلام ناب و مقاومت در برابر توطئه‌های دشمنان را هدف اصلی برگزاری نشست‌های مشترک علماء اهل تسنن و اهل تشیع خواند و گفت: دشمنان اسلام از دیرباز تاکنون در صفوف مسلمانان رخنه کرده و قصد ایجاد تفرقه و دشمنی بین آنان را داشته و دارند.

وی به جنایت‌های خاندان آل‌سعود در منطقه خاورمیانه و کشتار مردم مظلوم و بی‌گناه اشاره کرد و ابراز داشت: آل سعود با این اعمالش چهره واقعی خود را به مردم جهان نشان داده است و دنیا به ویژه مردم اهل سنت و شیعه جنایت و خوی وحشی‌گری آل سعود را نمی‌پذیرند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه گروه تروریستی داعش در واقع ساخته شده خاندان آل سعود بوده است اظهار داشت: در چند سال گذشته خیل زیادی از مردم توسط داعش کشته شدند به طوری‌که بیشترین افراد کشته شده توسط داعش در سوریه و عراق از اهل سنت بودند.

امام جمعه رشت به قصور و کم‌کاری برخی از مسئولان و دست‌اندرکاران امور اجرایی اشاره کرد و بیان داشت: برخی از ما انتظار دارند که نسبت به این کم‌کاری‌ها بتازیم اما همه ما باید نحوه درست انتقاد را سرلوحه کار خود قرار دهیم زیرا جامعه با ناسزا گفتن اداره نمی‌شود.

آیت‌الله فلاحتی پرهیز از ایجاد التهاب در جامعه و یاد گرفتن نحوه درست زندگی در جامعه اسلامی را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: علمان دینی باید در بین مردم باشند و در کنار آنها زندگی کنند تا در زمینه درک مشکلات و معضلات جامعه و رفع آن‌ها تلاش و پیگیری لازم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه علماء اهل تشیع و اهل تسنن همواره آماج حملات دشمنان و منافقان بوده و هستند تصریح کرد: علماء رابطه بسیار خوبی با قشرهای مختلف مردم دارند به همین دلیل از توطئه‌ها و نقشه‌های دشمنان علیه خود هراسی نداشته و همچنان در کنار مردم می‌مانند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان روابط اجتماعی و اخلاقی خوب علماء و روحانیون با مردم و برخورد با روی گشاده را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: علماء دین قبل از آن که جوانان به طرف مفاهیم غرب و شرق گرایش داشته باشند باید آن‌ها را با روابط اخلاقی خود در مسیر درست قرار دهند.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه علمای اهل سنت برای رضاء خدا، رسول اکرم(ص) و حمایت از انقلاب و ارزش‌ها در مقابل دشمنان ایستادگی کرده‌اند افزود: دشمنان اسلام و انقلاب برای قشر جوان برنامه‌ریزی کرده بنابراین باید آنان را به ویژه در فضای مجازی بیمه کنیم.

امام جمعه اهل سنت تالش نیز در این دیدار جنایت وحشیانه اخیر خاندان آل سعود و سر بریدن 37 نفر از مردم مظلوم عربستان در خفقان رسانه‌های جهانی را مورد تأکید قرار داد و ابراز داشت: این اتفاق وحشتناک در حالی اتفاق افتاد که تمام رسانه‌های جهان در برابر آن سکوت معناداری را اتخاذ کردند.

حجت الاسلام حسین خانی‌پور تحریم‌های ظالمانه آمریکایی‌ها علیه ملت قهرمان و شهیدپرور ایران اسلامی را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد:‌ قدرت‌های سلطه‌گر در اقدامی برادران سپاهی را تروریسم اعلام کردند در حالی‌که این کار آنان در صحنه جهانی واقعاً جای تأسف دارد.

حجت الاسلام عزت شیخ مدیر مدرسه محمدیه اهل سنت تالش نیز در این جلسه با اشاره به اینکه ایران اسلامی الگویی بی‌نظید برای جامعه جهانی محسوب می‌شود تصریح کرد: ایران اسلامی الگویی برای کل جامعه جهانی است و در رأس این نظام مقدس نیز رهبری فقیه و عادل قرار دارد.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها