درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 29 تير 1398 17 ذی‌القعده 1440 Saturday 20 July 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
دانشگاه مذاهب اسلامی نسل جدید تقریبی برای جهان اسلام تربیت می کند
1398/02/07 70

دانشگاه مذاهب اسلامی نسل جدید تقریبی برای جهان اسلام تربیت می کند

رییس دانشگاه مذاهب اسلامی در افتتاحیه نشست علمی «وحدت اسلامی، تجربه سازمان های فعال تقریبی» در بیروت گفت: دانشگاه مذاهب اسلامی نمونه عینی، علمی و عملی تقریب در جمهوری اسلامی ایران است و نسل جدید تقریبی برای جهان اسلام تربیت می کند.

نشست علمی «وحدت اسلامی، تجربه سازمان های فعال تقریبی» با حضور هیئتی از دانشگاه مذاهب اسلامی به ریاست حجت‌الاسلام محمدحسین مختاری و هئیت‌هایی از کشورهای مختلف در بیروت لبنان برگزار شد.

در این نشست علمی، حجت‌الاسلام مختاری رییس دانشگاه مذاهب اسلامی به عنوان سخنران افتتاحیه، به موضوع وحدت از دیدگاه امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری پرداخت و بیان داشت: بر اساس همین دیدگاه بود که مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی  و دانشگاه مذاهب اسلامی در ایران تاسیس شد که به طور جدی بحث وحدت را نه تنها در ایران بلکه در تمام جهان اسلام پیگیری می‌کند.

وی با  اشاره به دیدگاه علمای بزرگ اسلامی از شیخ شلتوت و کاشف الغطا و امام خمینی(ره) و علمای  بزرگ دیگر در خصوص وحدت امت اسلامی، افزود: امروزه باید ما با روش های علمی و آکادمیک این راه را پیگیری کنیم‌.

مختاری استقبالی که کشورهای مختلف اعم از شیعه و سنی از وجود دانشگاه مذاهب اسلامی و فعالیت های این دانشگاه کردند را مورد توجه قرار داد و گفت: این استقبال نشان از تقریبی واقعی بودن نه ادعایی بودن دانشگاه مذاهب اسلامی دارد و این دانشگاه می تواند نسلی تقریبی را برای جهان اسلام تربیت کند.

وی همچین به مدل علمی و عملی تقریب در جمهوری اسلامی ایران پرداخت و تاکید کرد: دانشگاه مذاهب اسلامی نمونه عینی، علمی و عملی تقریب در جمهوری اسلامی ایران است که به ابتکار مقام معظم رهبری تاسیس شده و فعالیت می کند.

رییس دانشگاه مذاهب اسلامی ابراز داشت: برای رسیدن به تقریب باید با روش علمی و آکادمیک وارد شویم که این دانشگاه با همین هدف و رویکرد ایجاد شد و در آنجا شیعه وسنی در کنار هم و با وجود مباحث علمی، خط قرمزشان بحث تقریب و احترام به باورهای همدیگر هست.

منبع : فارس

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها