درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 29 تير 1398 17 ذی‌القعده 1440 Saturday 20 July 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
روایت امام جمعه موقت گرگان از تلاش دشمن برای ایجاد تفرقه بین مردم در سیل اخیر
1398/01/31 407

روایت امام جمعه موقت گرگان از تلاش دشمن برای ایجاد تفرقه بین مردم در سیل اخیر

امام جمعه موقت گرگان گفت:در سیل اخیر به دستور استکبار‌ افرادی مأمور شدند تا بخشی از یک کانال آب را برش دهند و آب را به سمت یک روستایی یا شهری هدایت کنند و بعد تبلیغ کنند دولت نتوانسته ‌جلوی سیل را بگیرد.‌

حجت‌الاسلام قاسم لیوانی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه ضمن تبریک نیمه شعبان و گرامیداشت روز سربازان گمنام اظهارداشت: امنیت جامعه ما بر عهده دو گروه است. نیروهای انتظامی و نیروهای اطلاعاتی و امنیتی تأمین کننده امنیت در جامعه هستند که انسان‌های فداکار به شمار می‌روند.

وی افزود: یکی از وظایف این نیروها ایجاد وحدت و همدلی در جامعه است، حضور شیعه و سنی در کنار هم و زندگی مسالمت آمیز مذاهب و قومیت‌ها نتیجه فعالیت این نیروها است اما دشمن این را نمی‌خواهد و با هر حربه‌ای تلاش می‌کند بین مردم اختلاف بیندازند.

امام جمعه موقت گرگان گفت: وقتی لازم باشد این نیروها ورود می‌کنند و این فرقه‌ها را هدایت و ارشاد می کنند تا وحدت و همدلی بین اقوام و مذاهب و ادیان مختلف ایجاد شود و باقی بماند. ممکن است حوادث گوناگونی رخ دهد و استکبار بخواهد از زوایای مختلف ورود کند و بین مردم اختلاف بیندازد و مردم را نسبت به نظام و مسئولان بدبین کنند. برای همین هشیاری مردم، مسئولان و نیروهای امنیتی و انتظامی لازم است.

وی گفت: در سیل اخیر به دستور استکبارجهانی افرادی مأمور شدند تا بخشی از یک کانال آب را برش بدهند و آب را به سمت یک روستایی یا شهری هدایت کنند و بعد تبلیغ کنند دولت نتوانسته است جلوی سیل را بگیرد. این موضوع توهم نیست و اتفاق افتاده است.

‌لیوانی گرانی، بالارفتن قیمت ارز و سکه و اقلام مصرفی مردم را کار عوامل پشت پرده دانست و افزود: این گرانی‌ها به خودی خود اتفاق نمی‎افتد بلکه عواملی پشت پرده است و همه باید به این مسائل توجه داشته باشیم. پشت این قضایا افرادی هستند که از استکبار جهانی خط می‌گیرند تا دولت و نظام اسلامی را ناکارآمد جلوه دهند.

وی بیان داشت: دشمن درصدد تفرقه و اختلاف بین مردم و ایجاد فاصله بین مردم و نظام است، هرچند مردم هشیار هستند و نیروهای امنیتی و اطلاعاتی ما نیز اقدامات این افراد منحرف و خائن را خنثی می‌کنند.

امام جمعه موقت گرگان به گرامیداشت سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: نقش سپاه را در انقلاب همه ما می‌دانیم. در هشت سال دفاع مقدس، سپاه در کنار نیروهای ارتشی و انتظامی و بسیج مردمی، در جبهه‌ها حضور یافت و دوشادوش مردم و سایر نیروهای دیگر از این مملکت و انقلاب اسلامی حفاظت و حراست کرد.

وی سپاه را خار چشم دشمنان دانست و گفت: سپاه خاری چشم کسانی است که نمی‌خواهند نظام اسلامی روی پای خود بایستد و ادامه پیدا کند. برای همین هر روز مسئله‌ای ایجاد می‌کنند و می‌خواهند مردم را نسبت به سپاه، ارتش و نیروهای انتظامی بدبین کنند.

‌لیوانی به اقدام رئیس جمهور آمریکا در قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه‌های تروریستی اشاره کرد و افزود: بسیاری از مردم ایران یا عضو سپاه بوده و هستند و یا فرزندان این ملت در سپاه عضویت دارند، آیا فرزندان یک ملت تروریست هستند؟

وی تأکید کرد: هدف دشمنان و استکبار جهانی این است که بین مردم و نیروهای نظامی اختلاف بیندازد. ما هیچ تفاوتی بین مردم و نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی نمی‌بینیم و همه در کنار هم برای دفاع از این نظام و انقلاب قرار دارند.

امام جمعه موقت گرگان بیان داشت: همه ما شاهد سیل ویرانگر در کشور بودیم، 26 استان درگیر این حادثه بود و سه استان از جمله گلستان، لرستان و خوزستان بیشترین آسیب را دیدند. کسی فکر نمی‌کرد که سیل ویرانگری رخ دهد و خسارت‌های زیادی بر خانه‌ها، لوازم زندگی مردم، مزارع، صنایع و تأسیسات وارد کند.

وی گفت: باید از مقام معظم رهبری قدردانی کنیم که بموقع فرمان دادند که همه نیروهای نظامی و انتظامی برای کمک به سیل‌زدگان وارد عرصه شوند. نیروهای مسلح در این مدت کارهای بسیار مهمی انجام دادند تا آبی که در شهرهای آق قلا و گمیشان مانده بود، تخلیه شود. هنوز هم این نیروها مشغول هستند برای رفع گل و لای که در خانه‌های مردم و معابر شهرها باقی مانده است.

‌لیوانی از همه کسانی که به کمک سیل‌زدگان آمدند، قدردانی کرد و گفت: امیدواریم دولت بموقع کمک‌های خود را به مرم برساند تا خانه‌هایی که تخریب شده بازسازی و خسارت‌های کشاورزان جبران شود.

منبع : تسنیم

 

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها