درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 26 مرداد 1398 15 ذی‌الحجه 1440 Saturday 17 August 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
مولوی فاروقی: وحدت رمز موفقیت مسلمانان در برابر دشمنان است
1398/01/21 584

مولوی فاروقی: وحدت رمز موفقیت مسلمانان در برابر دشمنان است

امام جمعه اهل سنت بیرجند وحدت را رمز موفقیت مسلمانان در برابر دشمنان دانست و گفت: اگر مسلمانان در کنار هم قرار گیرند و صف واحدی داشته باشند می‌توانند در یک روز اسرائیل را از بین ببرند.

مولوی غلام‌حیدر فاروقی اظهار داشت: پیامبراکرم(ص) می‌فرمایند من مبعوث شدم تا اخلاق کریمه را کامل کنم.

وی با بیان اینکه مسلمانان با وحدت و انسجام می‌توانند توطئه‌های دشمنان را خنثی کنند گفت: تفرقه و اختلاف یکی از دلایل ضعف و ناتوانی مسلمانان است.

امام جمعه اهل سنت بیرجند افزود: دشمنان متوجه شدند که با اتحاد و انسجام میان مسلمانان به اهداف پلید خود نمی‌رسند بنابراین به دنبال برانگیخته کردن احساسات مسلمانان و ایجاد جنگ و جدال میان آن‌ها هستند.

فاروقی با بیان اینکه اختلاف و جنگ و جدال میان مسلمانان به نفع دشمنان است تصریح کرد: پیامبراکرم(ص) می‌فرمایند نسبت به همدیگر رحم و مهربانی داشته باشید.

وی با بیان اینکه باید سیره و گفتار و کردار پیامبراکرم(ص) را الگو قرار دهیم ادامه داد: اگر مسلمانان نسبت به همدیگر رحم می‌داشتند و مهربان بودند امروز شاهد این همه خونریزی و کشتار نبودیم.

امام جمعه اهل سنت بیرجند خاطرنشان کرد: پیامبراکرم(ص) حتی با دشمنان خود نیز مهربان بودند و جواب عصبانیت را با عصبانیت نمی‌دادند و برای رسیدن به وحدت و انسجام باید سیره پیامبراکرم(ص) را در زندگی خود پیاده کنیم.

فاروقی وحدت را رمز موفقیت مسلمانان در برابر دشمنان دانست و افزود: اگر مسلمانان در کنار هم قرار گیرند و صف واحدی داشته باشند می‌توانند در یک روز اسرائیل را از بین ببرند.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها