درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

پنجشنبه 31 مرداد 1398 20 ذی‌الحجه 1440 Thursday 22 August 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
کمک به سیل زدگان را بدون توجه به رنگ و نژاد و مذهب آنها بر خود واجب می دانیم
1398/01/19 237

کمک به سیل زدگان را بدون توجه به رنگ و نژاد و مذهب آنها بر خود واجب می دانیم

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: ارائه خدمات و امکانات به سیل زدگان اخیر را بدون توجه به رنگ، نژاد و مذهب بر خود واجب می دانیم.

حسن جعفری در دیدار خود با رئیس کمیساریای  عالی پناهندگان سازمان ملل در مشهد که به مناسبت روزهای پایان ماموریت وی برگزار می شد، با اشاره به خسارات سیل اخیر اظهار کرد: ارائه خدمات و امکانات به سیل زدگان اخیر را بدون توجه به رنگ، نژاد و مذهب را بر خودمان واجب می دانیم.

وی ادامه داد: دین اسلام خدمت به هم نوع را عبادت می داند از طرفی در تمدن چند هزار ساله ایرانی هم خدمت به بشر مورد توجه بوده است بر همین اساس جمهوری اسلامی ایران بالغ بر حدود 40 سالی می شود که مهاجران افغانی و عراقی و پاکستانی را با آغوش باز پذیرفته است، این در حالی است که دولت آمریکا به دلیل تحریم های ظالمانه مانع وارد شدن کمک های ایرانیان خارج به داخل کشور برای سیل زدگان اخیر شد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه هزینه های ارائه شده به اتباع در حوزه بهداشت، امنیت و خدمات غذایی بالغ بر هزاران میلیاردتومان است، افزود: به طور مثال در سال گذشته بالغ بر 20 میلیارد تومان در مشهد فقط در حوزه خدمات فوری اورژانسی انسان دوستانه به اتباع بیگانه هزینه شده است.

جعفری با تأکید بر اینکه دیدگاه ما فقط مادی نیست بلکه بر اساس نگاه بشردوستانه اقدامات خود را انجام می دهیم، خطاب به رئیس کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در مشهد گفت: متاسفانه حجمه تبلیغاتی شدیدی علیه ایران در آن سوی مرزها در خصوص شرایط بد اتباع خارجی در ایران منعکس می شود لذا انتظار داریم که شما  واقعیت هایی که در ایران دیده اید را در راستای خنثی سازی این تفکرات نشر دهید.

 در ادامه مدیر کل امور اتباع و مهاجرین استانداری خراسان رضوی ضمن ارائه گزارش کوتاهی گفت: نزدیک به 320 هزار مهاجر در استان حضور دارند که 150 هزار نفر آنها پناهنده هستند که این جامعه پناهنده تحت نظارت، مدیریت و پشتیبانی اداره کل اتباع و با همکاری بسیار نزدیک مجموعه دفتر کمیساریای سازمان ملل در مشهد فعالیت و زندگی می کنند.

سید علی قاسمی اذعان کرد: ما قوی ترین و منظم ترین اردوگاه مراقبتی در سطح کشور را در فریمان داریم که برند کشوری محسوب می شود.

 رئیس کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در مشهد هم در ادامه با تشکر از همکاری  و مساعدت جمهوری اسلامی ایران در میزبانی از جمعیت بزرگ پناهندگان در 40 سال گذشته، افزود: باوجود سکونت افغان ها در برخی از مناطق سیل زده، دولت خدمات یکسانی به مردم ارائه کرد که بابت این موضوع از دولت تشکر می کنیم.

مولوگتا زودای که روزهای پایانی دوران ماموریت خود در مشهد را می گذارند، گفت: در روزهای پایان ماموریتم باید بگویم که در تجربه دو ساله من حمایت سطح بالا و گسترده ای را از استانداری شاهد بودم.

منبع : فارس

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها