درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 23 آذر 1398 16 ربیع‌الثانی 1441 Saturday 14 December 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
دبیر کل جمعیت دوستی فلسطین و ایران : تفرقه میان مسلمانان نابودکننده قدرت، توانایی و عزت است
1398/01/17 280

دبیر کل جمعیت دوستی فلسطین و ایران : تفرقه میان مسلمانان نابودکننده قدرت، توانایی و عزت است

دبیر کل جمعیت دوستی فلسطین و ایران گفت: تفرقه مذهبی باعث شده فلسطین و قدس از یادها برود و تفرقه میان مسلمانان نابودکننده قدرت، توانایی و عزت آن‌ها است.

محمد البحیصی در همایش بزرگ سفیر هدایت، گردهمایی روحانیون شیعه و اهل سنت خراسان که به مناسبت مبعث رسول مکرم اسلام صلی الله علیه و آلهدر سالن همایش‌های ابن هیثم دانشگاه فرهنگیان مشهد برگزار شد، گفت: امروز در حقیقت به دلیل دو مناسب بزرگ در اینجا هستیم یکی مبعث نبوی و دیگری روز اسلام است.

دبیر کل جمعیت دوستی فلسطین و ایران با اشاره به آیه اقرا بسم ربک الذی خلق، گفت: پیامبر تنها برای مسلمانان مبعوث نشده است بلکه رسالتش برای تمام مسلمانان و بشریت است این مأموریت پیامبر به امت اسلام است که تمام انسان‌ها را به‌دوراز شیعه و سنی دورهم جمع کنند.

وی با اظهار ناراحتی نسبت به بحث‌های بدیهی، گفت متأسفانه هنوز بحث وحدت شیعه و سنی مطرح می‌شود و این در حالی است که بعثت برای کلمه توحید رخ‌داده است.

البحیصی بابیان این‌که وارد تفرقه مذهبی شده‌ایم، بیان کرد: این تفرقه مذهبی موجب شده فلسطین و قدس از یادها برود، تفرقه میان مسلمانان نابودکننده قدرت، توانایی و عزت آن‌ها است.

وی ابراز کرد: تا زمانی که ما متفرقیم برکت نازل نخواهد شد؛ ما امتی هستیم که از ما انتظار می‌رود تا جهان را از ظلمت نجات دهیم؛ مأموریت ما، مأموریت پیامبر الهی(ص) است.

دبیر کل جمعیت دوستی فلسطین و ایران بابیان اینکه کاش به تفرقه اکتفا می‌کردیم، اظهار کرد: نتیجه تفرقه بین مسلمانان این شده است که حاکمان اسلامی برای قدرت افزایی خود به سراغ غیرمسلمانان یعنی یهود و نصرانی‌ها رفتند و به این کار افتخار می‌کنند.

وی با طرح این سؤال که با مسائل فوق آیا چیزی از اسلام مانده است، گفت: ملوک عرب با همه‌ بخشندگی به افراد بی‌دین، بی‌اخلاق و بی‌نسبی مثل رئیس‌جمهور آمریکا کمک می‌کنند.

البحیصی بیان کرد: آن‌ها می‌گویند نگهبان توحید هستند، کدام توحید، بله توحید آمریکایی؛ بهتر است که تکلیفمان را با این حاکمان مشخص کنیم.

دبیر کل جمعیت دوستی فلسطین و ایران گفت: من بیش از ۶۰ سال دارم و در زندگی توطئه علیه فلسطین بسیار دیدم، به شما می‌گویم ما ملت مقاومی هستیم؛ ما مطمئنیم مسأله فلسطین مسأله الهی است که ایران پشت سر آن قرار دارد.

منبع : فارس

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها