درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

جمعه 26 مهر 1398 18 صفر 1441 Friday 18 October 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
امام جمعه اهل سنت اسدیه : برداشت‌های متفاوت فقهی تبدیل به دشمنی نشود
1398/01/17 220

امام جمعه اهل سنت اسدیه : برداشت‌های متفاوت فقهی تبدیل به دشمنی نشود

امام جمعه اهل سنت اسدیه گفت: اختلاف سلیقه و برداشت‌های متفاوت فقهی همواره وجود دارد اما نباید این موضوعات تبدیل به دشمنی و نزاع بین مسلمانان شود.

همایش رسول رحمت با حضور دبیر شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور، نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی، فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی، مولوی سید محمد عبداللهی امام جمعه اهل سنت اسدیه و جمعی از علما و روحانیون خراسان‌جنوبی برگزار شد.

مولوی سید محمد عبداللهی امام جمعه اهل سنت اسدیه مبعث رسول اکرم(ص) را نقطه عطفی در عزت و سربلندی بشریت دانست و گفت: بعثت پیامبر (ص) به تمام ظلم و ستم‌ها و اعمال زشتی که به انسان روا می‌شد پایان داد.

وی با بیان اینکه بُعد اخلاقی بعثت پیامبر اکرم (ص) فراموش شده است، افزود: صفت رحمت،حفاظت، کرامت و هدایت در بین قرآن و پیامبر (ص) مشترک است.

لزوم گسترش صفت رحمت در جامعه اسلامی

امام جمعه اهل سنت اسدیه ادامه داد: امروز به گسترش صفت رحمت در جامعه اسلامی نیاز داریم و مسلمانان در این خصوص با چالش مواجه هستند و اگر مسلمانان مشکلات دارند بخاطر فراموشی صفت رحمت و مهربانی است.

عبدالهی بیان داشت: مسلمانی که ادعای مسلمانی کند اما در وجودش نشانه‌ای از اسلام نباشد بقیه افراد جامعه از کجا بفهمند که پیامبر رحمت چگونه بوده است لذا باید با اعمال و اخلاق خود الگو باشیم.

وی با بیان اینکه امروز مهم‌ترین مشکلات جهان اسلام در بحث مکارم اخلاق است، افزود: وظیفه تک تک ما است هدف بعثت پیامبر اکرم (ص) را که مکارم اخلاق است در جامعه تبیین کنیم.

 اختلاف سلیقه موجب نزاع و دشمنی نشود

امام جمعه اهل سنت اسدیه با بیان اینکه متأسفانه امروز افراط‌گری بزرگ‌ترین ضربه را به اسلام زده است و باید برای این مشکل تدابیری اندیشیده شود، تبیین کرد: اختلاف سلیقه و برداشت‌های متفاوت فقهی همواره وجود دارد اما نباید این موضوعات تبدیل به دشمنی و نزاع بین مسلمانان شود.

حجت الاسلام احمد رضایی مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی ضمن تبریک عید مبعث، گفت: عید مبعث روز بزرگ انقلاب جهل‌زدایی از چهره بشریت است.

تفکر «رونق تولید» را در جامعه به اثبات برسانیم

وی بر لزوم توجه به « بیانیه گام دوم» انقلاب اسلامی و تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی تأکید کرد و خطاب به روحانیون گفت: علما و روحانیون نباید در تبیین گام دوم انقلاب اسلامی کوتاهی کنند.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه امید به آینده باید با تبیین ثمرات و دستاوردهای انقلاب در مردم ایجاد شود با اشاره به شعار سال« رونق تولید»، متذکر شد: باید تفکر «رونق تولید» را در جامعه به اثبات برسانیم و علما و روحانیون نیز در این راستا باید تفکر مصرف‌گرایی را از مردم بگیرند تا تولید در کشور رونق یابد.

منبع : فارس

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها