درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

جمعه 26 مهر 1398 18 صفر 1441 Friday 18 October 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
دیدار سید عمارحکیم و آیت‌الله اراکی / توصیه نماینده مرجعیت شیعیان به مسئولان دولت عراق
1398/01/10 234

دیدار سید عمارحکیم و آیت‌الله اراکی / توصیه نماینده مرجعیت شیعیان به مسئولان دولت عراق

رهبر جریان حکمت ملی و رئیس ائتلاف اصلاح و بازسازی عراق در دیدار با آیت‌الله محسن اراکی دبیر مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به تبیین واقعیت‌های سیاسی عراق پرداخت.

رهبر جریان حکمت ملی و رئیس ائتلاف اصلاح و بازسازی عراق در دیدار با آیت‌الله محسن اراکی دبیر مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به تبیین واقعیت‌های سیاسی عراق پرداخت.

در این دیدار که در دفتر رهبر جریان حکمت ملی عراق در بغداد انجام شد، سید عمار حکیم پیروزی نظامی بر داعش و پیروزی سیاسی در یکپارچگی عراق را مبنای تضمین منافع همگان دانست و افزود که پیروزی دیگر عراق پیروزی اجتماعی بود که در مبارزه با فرقه‌گرایی و نژادپرستی به دست آمد.

رئیس ائتلاف اصلاح و بازسازی عراق همچنین توضیح داد که ائتلاف‌های سیاسی در عراق کنونی ائتلاف‌های فراتر از نگاه‌های محدود و با رویکرد ملی است که ضامن ثبات سیاسی به‌عنوان مهمترین ضرورت برای رسیدن به ثبات امنیتی و توسعه‌ای و خدماتی است.

آیت الله اراکی نیز در این دیدار از برداشت خود از تحولات تازه عراق و بهبود اوضاع کشور به‌خصوص به‌لحاظ امنیتی سخن گفت.

حکیم همچنین با اشاره به سالروز شهادت امام کاظم(ع) بر اهمیت تبدیل مناسبت‌های دینی به بهانه‌ای برای تقویت همبستگی ملی تأکید کرد.توصیه‌های نماینده مرجعیت عالی دینی عراق به مسئولان دولتی

خبر دیگر اینکه «شیخ عبدالمهدی الکربلائی»، نماینده مرجعیت عالی‌قدر تشیع در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در بارگاه مطهر حسینی(ع) ایراد کرد، بر لزوم مسئولیت‌پذیری دولت در قبال مردم و صیانت از حاکمیت کشور تأکید کرد.

الکربلائی در ادامه افزود: از عوامل مهم و سرنوشت‌ساز در راستای صیانت از کشور این است که از آن در قبال خطرات داخلی و خارجی، تلاش‌ها برای تضعیف اتحاد شهروندان، وارد ساختن کشور به میدان درگیری‌ها و خصومت‌ها و فتنه‌های داخلی، دینی، مذهبی و نژادی و یا تضعیف حاکمیت و جایگاه کشور و نیز نادیده گرفتن حق و حقوق آن برای حرکت در مسیر پیشرفت و شکوفایی و دیگر امور حفاظت شود.

خطیب جمعه کربلاء خاطرنشان کرد: باید توجه کرد که نظرداشت عوامل مذکور تنها مسئولیت یک طرف خاص نیست بلکه همگان از جمله تمام افراد، جامعه و نهادهای دولتی در تمام زمینه‌ها مسئولیت دارند.

الکربلائی در ادامه خطبه عنوان داشت: دولت در مقام نخستین و بزرگترین حامی منافع عموم جامعه بیشترین مسئولیت را در این زمینه به‌عهده دارد کما اینکه افراد و جامعه نیز در قبال خود و میهن‌شان عهده‌دار مسئولیت هستند.

وی در همین رابطه تأکید کرد: این امر نیازمند احساس مسئولیت‌پذیری بالا و انجام مسئولیت‌های عملی و اخلاقی و حرفه‌ای به بهترین وجه ممکن است.

نماینده مرجعیت در پایان تصریح کرد: زمانی که افرادِ عهده‌دار این مسئولیت‌ها خود را در برابر خداوند متعال مشاهده کنند، در نظر خواهند گرفت که انجام مسئولیت، تبعات و پیامدهای مهمی در پی دارد و همگان باید به این امر دقت داشته و از آن غافل نشوند.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها