درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

جمعه 26 مهر 1398 18 صفر 1441 Friday 18 October 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
نقش مسابقات بین‌المللی قرآن در ایجاد وحدت و مودت میان مسلمانان
1398/01/06 217

نقش مسابقات بین‌المللی قرآن در ایجاد وحدت و مودت میان مسلمانان

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی بر برگزاری سی‌وششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن به‌عنوان عامل گسترش وحدت، مودت و ایجاد صلح در بین کشورهای اسلامی تأکید کرد.

حجت‌الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم رباط ‌کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه اصل و اساس انقلاب اسلامی بر پایه کلام‌الله مجید است، تصریح کرد: اصل و اساس انقلاب اسلامی برمبنای قرآن به‌عنوان منشورآسمانی، الهی و اسلامی است، لذا از آنجایی‌ که مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در سطح بین‌المللی برگزار می‌شود می‌تواند به تعمیق مودت و گسترش صلح در بین کشورهای اسلامی کمک کند و چهره ایران اسلامی را به جهان اسلام و سایر کشورها بشناساند و امنیت و ثبات کشورمان را به رخ جهانیان بکشاند.

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس ادامه داد: برگزاری سی‌و‌ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن می‌تواند توجه جهانیان به قرآن از سوی جمهوری اسلامی را نشان دهد و تأثیر شگرفی نیز ازلحاظ داخلی بر جوانان کشور ما خواهد داشت.

حجت‌الاسلام‌ نوروزی یادآور شد: جهانیان بدانند که انقلاب اسلامی توجه ویژه‌ای به قرآن دارد لذا از برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در جمهوری اسلامی ایران حمایت و در آن شرکت خواهیم کرد.

رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم اصل فرهنگ اسلامی توسعه یابد باید جوانان را به‌سوی قرآن سوق دهیم و راه سوق دادن آن‌ها به‌سوی فرهنگ انقلاب اسلامی کلام‌الله مجید است.

سخنگوی کمیسیون قضائی مجلس دهم یادآور شد: توجه به قرآن کریم و برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در جمهوری اسلامی نشان‌دهنده این موضوع است که انقلاب اسلامی نه امپریالیستی نه سوسیالیستی و نه مارکسیستی است بلکه انقلابی صد درصد اسلامی و الهی است.

منبع : فارس

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها